Jak zagadać do dziewczyny? Długo o tym myślałeś, jednak w końcu starczyło Ci odwagi. Nie chcesz dłużej czekać. Jesteś gotowy, aby poznać odpowiedź. To pytanie nie daje Ci spokoju już od dawna. Włączasz komputer i wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: „jak zagadać do dziewczyny”? Naciskasz enter i w końcu trafisz na właściwą stronę. W końcu dowiesz się, jak zacząć z nią rozmowę…

Od razu Cię uprzedzę, w tym artykule, nie będę wciskał Ci kitu. Jestem psychologiem i chcę powiedzieć Ci prawdę. Bez względu na to, czy będzie to dla Ciebie szok. Wiem, że oczekujesz ode mnie takiej odpowiedzi. Wiem, że chcesz, aby ktoś pomógł Ci się z tego otrząsnąć. Chcesz się obudzić i zacząć w końcu robić to, o czym już od dawna myślisz.

Jak zagadać do dziewczyny – krok I – Kim ja właściwie jestem?

Jeżeli masz problem, żeby zagadać do dziewczyny, prawdopodobnie zmagasz się z odwiecznym pytaniem: kim tak naprawdę jestem? Wiem, że nie jest to proste pytanie. Sam się z nim zmagam od lat. Tak naprawdę każdy się z nim zmaga. Jednak w Twoim przypadku, jest to szczególnie istotne, ponieważ jesteś dopiero na początku swojej drogi.

Zastanawiasz się kim jesteś i jaką wartość możesz pokazać światu. Zastanawiasz się, jak wypadniesz w oczach dziewczyny, do której zagadasz. Zastanawiasz się, co tak naprawdę masz jej powiedzieć, kiedy zaczniecie już rozmawiać. Skoro sam jeszcze nie wiesz kim jesteś, jak masz o tym opowiadać innym?

Jesteś we właściwym miejscu, żeby szukać odpowiedzi na to pytanie. Pomoże Ci w tym psychologia i rozwój osobisty. Jednak musisz uważać, jest to świat, w którym łatwo możesz się zagubić. Pisałem o tym więcej we wpisie: Interesujesz się rozwojem osobistym? – Uważaj na manipulację!  Szczerze Ci go polecam, jeżeli chcesz aby Twój rozwój był skuteczny.

Chodzi o to, że musisz wziąć odpowiedzialność za własne życie. Musisz rozpocząć głębszą analizę samego siebie. Chodzi o to, abyś poznał się znacznie lepiej, niż znasz się do tej pory. Dużo jeszcze przed Tobą. Jednak jest to przyjemna podróż. Jest to podróż, w której z małego chłopca, zmienisz się w mężczyznę. I nie chodzi mi tu o wiek. Niektórzy chłopcy nigdy nie dorastają. Niektórzy nie mają wystarczająco dużo cierpliwości i samozaparcia, aby odkrywać swoją męskość.

Jesteś tu po to, aby dowiedzieć się, jak zagadać do dziewczyny. Jednak zanim się tego dowiesz, chciałbym, abyś nauczył się czegoś więcej. Jeżeli to zrozumiesz, odpowiedź na Twoje pytanie pojawi się sama i będzie ona dla Ciebie naturalna. Chciałbym, abyś szczerze odpowiedział sobie na pytanie, czy jesteś gotowy być mężczyzną?

 

I pamiętaj, nie chodzi tu o wiek. Chodzi tu o sposób myślenia i podejście do życia. Prawdziwy mężczyzna, zna swoje słabe i mocne strony. Prawdziwy mężczyzna potrafi dążyć do celu, ale gdy popełnia błąd, potrafi się do niego przyznać. Zastanawiasz się pewnie, od czego zacząć poszukiwanie w sobie, takiego prawdziwego męstwa?

Możesz zacząć się rozwijać na własną rękę. Poszukaj więcej informacji na moim blogu. Poczytaj wpisy, które najbardziej przykują Twoją uwagę. Musisz znaleźć inspirację, która poprowadzi Cię do dalszego etapu. Niektórzy znajdują ją szybko, inni muszą trochę z tym powalczyć. Wszystko zależy od Twojej osobowości i doświadczeń, jakie masz już za sobą.

Mogę Ci nawet podpowiedzieć, że możesz się zapisać na mój darmowy kurs online, w którym pokazuję podstawy pracy nad sobą. Jest tam kilka narzędzi psychologicznych, które mogą ułatwić Ci wejście w świat rozwoju osobistego. Nie wiem, czy jesteś już na to gotowy, ale jeżeli masz trochę determinacji, spróbuj przejść cały kurs. Na pewno dowiesz się z niego kilku ciekawych rzeczy na swój temat.

Jak zagadać do dziewczyny – krok II – Czego ja właściwie chcę od życia?

To pytanie jest równie ważne. Jeżeli zaczniesz szukać odpowiedzi na to kim jesteś, zaczniesz zastanawiać się nad tym, do czego tak naprawdę dążysz w życiu. Wydaje mi się, że nigdy nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Tu raczej chodzi o to, aby świadomie kierować swoje życie, na właściwe tory.

Ciekawe, czy jeżeli poznałbyś odpowiedź na te dwa pytania, to czy dalej zastanawiałbyś się, jak zagadać do dziewczyny? Jeżeli byś wiedział, kim jesteś i do czego obecnie dążysz, czy dalej byś się bał? A może to właśnie w tych dwóch pytaniach, możesz znaleźć prawdziwą odwagę?

Świadomy mężczyzna, nigdy nie ucieka od trudnych pytań. Raczej sam do nich dąży. Sam poszukuje takich pytań. W końcu chcesz, aby świat do którego zaprosisz wybrankę swojego serca, był na tyle ciekawy, aby chciała w nim zostać na dłużej. Nie możesz bać się wyzwań, bo to właśnie dzięki wyzwaniom, możesz zbliżyć się do własnych ograniczeń. Możesz poznawać własne granice.

Kiedy zaczniesz zastanawiać się, czego chcesz od życia, będziesz myślał o tym, z kim chcesz takie życie dzielić. Jeżeli będziesz unikał tego pytania, nie tylko Ty będziesz nieszczęśliwy. Będzie również nieszczęśliwa kobieta, którą zaprosisz do takiego nieuporządkowanego świata.

Chcę Ci przez to powiedzieć, że jest jeszcze sporo pytań, na które powinieneś szukać odpowiedzi. Twój rozwój się nie skończy na pytaniu, jak zagadać do dziewczyny. Twój rozwój się od tego pytania zacznie. Będziesz do tego pytania wracał jeszcze wiele razy. Jednak w pierwszej kolejności, powinieneś zacząć przyglądać się sobie. To właśnie w Tobie jest odpowiedź na to pytanie.

Jeżeli zaczniesz udawać, prędzej czy później to wyjdzie. Jako psycholog wiem, jak trudno jest zmierzyć się z prawdą. Jednak tylko prawda, która jest zgodna z Twoimi wartościami i pragnieniami, może doprowadzić Cię do prawdziwego rozwoju. Jeżeli zaczniesz szukać odpowiedzi, w końcu je znajdziesz.

Zacznij się swój rozwój od lepszego poznania samego siebie. Zastanów się kim jesteś, dokładnie w tej sekundzie kiedy to czytasz. Czy zmieniłeś się w ostatnim czasie? A może chcesz się zmienić, ale jeszcze nie wiesz jak to zrobić? Zacznij zastanawiać się do czego w życiu dążysz. Popracuj trochę nad sobą, a będzie Ci łatwiej zagadać do tej dziewczyny.

A jeżeli naprawdę jesteś zdeterminowany, to zapisz się na mój kurs. Jest DARMOWY, więc możesz tylko zyskać. Jednak pamiętaj, zapisz się na niego, jeżeli naprawdę jesteś gotowy zacząć pracę nad sobą. Nie zachęcam Cię do tego, jeżeli czujesz, że nie jest to jeszcze właściwy dla Ciebie moment w życiu.

 

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Chcesz poznać lepiej samego siebie?

Koniecznie to przeczytaj:

Jak zmienić swoje życie? – skuteczny poradnik.

10 faktów na temat rozwoju osobistego, które musisz znać.