Każdy z nas czasami chciałby oderwać się od codzienności. Potrzebujesz inspiracji, albo chcesz spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Czasami jedno zdanie potrafi odmienić nasze życie. Wystarczy w odpowiedniej chwili trafić do właściwego miejsca i mieć otwartą głowę. A czasami po prostu masz chwilę wolnego i chciałabyś zrobić w tym czasie coś ciekawego. Oto lista miejsc w Internecie, które powinna znać każda kobieta.

Pani Swojego Czasu 

Gdzie tylko mogę to polecam bloga Oli Budzyńskiej, która jest znana jako Pani Swojego Czasu. Wiele osób podziękowało mi za te polecenie, ponieważ w dzisiejszym świecie każdy z nas ma trudności z ogarnięciem swojego kalendarza. Mamy skłonność do brania na swoje barki zbyt wielu rzeczy naraz. Dodatkowo wiele zbędnych rzeczy zaśmieca naszą głowę.

Z tym wszystkim można się uporać czytając tego bloga. Dodatkowo możesz tam znaleźć wiele informacji dotyczących kobiecej przedsiębiorczości. Wiem, że wiele moich czytelniczek marzy o tym, aby założyć własną firmę. Jednak marzenia nie spełniają się same z siebie. Trzeba im trochę pomóc, dlatego jestem pewien, że na blogu Oli znajdziecie wskazówki, które pomogą Wam ruszyć z miejsca.

Wydaje mi się, że nie muszę już Cię bardziej zachęcać, abyś odwiedziła tego bloga. Jest on moim zdaniem jednym z najlepszych blogów w polskim Internecie. Nie znam Oli ssobiście, ale wydaje mi się, że jest kobietą, która kieruje się w życiu podobnymi wartościami co ja. Dlatego z całą pewnością mogę jej zaufać i szczerze polecam jej materiały również Tobie.

Szpilki przy kasie 

Jest to zupełnie nowy pomysł, który realizuję wspólnie z moją Żoną. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każda kobieta będzie mogła znaleźć mnóstwo inspiracji. Przyznaję, że moja Żona jest ekspertką w tym temacie i nie dałbym rady poprowadzić tego kanału bez jej pomocy. W ostatnich dniach obserwuję, jak wiele wkłada serca w pracę nad tym kanałem.

Pinterest w Polsce nie jest jeszcze tak popularny jak w Stanach, jednak moim zdaniem to się niedługo zmieni. Coraz więcej osób szuka inspiracji na Pintereście i tworzy własne tablice z pomysłami. Jest to nie tylko świetny sposób na zapisywanie ważnych dla nas rzeczy, ale też pomaga to moim zdaniem w znajdowaniu kreatywnych rozwiązań. Pinterest to przecież taka korkowa tablica z inspiracjami, na której możesz zmieścić wszystkie swoje marzenia.

Szpilki przy kasie to miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Szukasz ciepłego swetra z wełną, albo pięknej sukienki? Chciałabyś kupić nowe pędzle do makijażu, albo znaleźć sposób na pielęgnacje włosów? A może interesujesz się modą i chciałabyś wiedzieć na co warto zwrócić uwagę w tym sezonie? To wszystko, a nawet jeszcze więcej, znajdziesz na naszym profilu Pinterest.

Kanał jest dopiero na początku swojej drogi, ale jestem pewien, że będzie on się rozwijał. Widzę jak wiele uwagi poświęca mu moja Żona i jestem pewien, że Ty również docenisz jej starania. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię do odwiedzenia profilu: Szpilki przy kasie.

GdzieWyjechac.pl – Wędrowne Motyle

Każdy z nas marzy o wyjątkowej podróży. Tylko gdzie warto wyjechać? Jak się do takiego wyjazdu przygotować? Jakich błędów nie popełniać i na co zwrócić szczególną uwagę, aby później nie żałować? Na te wszystkie pytania możesz znaleźć odpowiedź na blogu Ani i Marcina.

Uwielbiam u nich to, że w każdym ich materiale od razu widać, że kochają to co robią. Żyją tym i potrafią wspólnie się tym cieszyć. Nie ma nic lepszego niż czerpanie inspiracji od tak pozytywnych i uśmiechniętych ludzi. A dodatkowo ich osiągnięcia mówią same za siebie: prawie 40 krajów i 50 miast. Podziwiam i trzymam za nich kciuki ponieważ wiem, że mają jeszcze dużo marzeń do spełnienia.

Jeżeli interesujesz się podróżami, to pewnie znasz ich bloga. Dlatego to polecenie kieruję głównie do osób, które podróżują na razie wyłącznie w marzeniach. Może to właśnie ten blog pozwoli Wam zrobić ten pierwszy krok? Może dzięki temu zainspirujecie się do swojej pierwszej podróży? Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie!

blogOJCIEC

Blog o wychowywaniu dzieci okiem ojca. Zupełnie inna perspektywa, która może urozmaicić nasze podejście do tematu wychowania. Kamil jest moim zdaniem bardzo odważnym mężczyzną, który przełamuje tematy tabu i często pisze wprost o trudnych sprawach. Jestem pewien, że niewielu ojców byłoby w stanie otwarcie o tym mówić.

Mimo tego, że sam nie mam dzieci, mam ogromny sentyment do tego bloga. Znajdziesz tu masę rzetelnych informacji, które mogę potwierdzić jako psycholog. To moim zdaniem ważne, ponieważ w polskim Internecie znajdziemy wiele blogów związanych z tematyką wychowywania dzieci, jednak wiele z nich powiela mity dotyczące wychowania. Choć oczywiście patrzę na to wyłącznie jako psycholog, a nie rodzic.

Nieperfekcyjna Mama 

Dla równowagi zachęcam Cię do odwidzenia bloga Nieperfekcyjnej Mamy. Znajdziesz tam teksty, które łamią stereotypy. Jestem pewien, że o wielu tych kwestiach związanych z wychowaniem dzieci myślałaś, ale nie miałaś z kim o tym porozmawiać.

Czasami boimy się w tym temacie stawiać trudnych pytań i nie jesteśmy pewni, czy nasze podejście jest właściwe. Na tym blogu możesz znaleźć kilka odpowiedzi, których szukałaś od dawna. Dodatkowo znajdziesz tam dokonały przykład świadomej kobiety, która nie boi się walczyć o to, co jest dla niej ważne.

Wielu osobom polecam tego bloga, bo może on być wskazówką jak odnaleźć własną kobiecość. Jest to szczególnie trudne dla kobiet, które zostają matkami i czują się niedocenione. Znajdziesz tu wiele przemyśleń, które zrozumieją wyłącznie kobiety. Polecam Ci wpaść na tego bloga choćby na chwilę. Jestem pewien, że możesz tam zostać na dłużej.

Psychologia, związki i rozwój osobisty. 

Zapraszam Cię również na mojego Facebooka. Jest to chyba najlepszy sposób na to, aby śledzić najnowsze artykuły, które ukazują się na moim blogu. Na Facebooku znajdziesz też wiele komentarzy do tekstów, które dodatkowo rozszerzają temat artykułów. Naprawdę fajna społeczność buduje się wokół mojego bloga właśnie na tym Facebooku.

Jak sama nazwa wskazuje: Psychologia, związki i rozwój osobisty –  na moim Facebooku znajdziesz wiele ciekawostek ze świata psychologii. Prowadzę tam czasami ankiety, w których możesz podzielić się swoją opinią na temat związków, albo ogólnie relacji międzyludzkich. Zawsze staram się również dopytywać, jakie tematy Was interesują, abym pisał o tym, co jest dla Was ważne. Facebook to najlepsza forma komunikacji z moimi czytelnikami.

Jest to na pewno miejsce dla osób, które mają otwartą głowę i chętnie poszerzają swoje horyzonty. Rozwój osobisty to nic innego jak praca nad sobą. Nie ma tu żadnej magii, o której obecnie tak wiele się mówi. Chodzi tu o ciężką i systematyczną pracę, na którą nie wszyscy są gotowi. Na swoim blogu i na Facebooku staram się przełamywać mity dotyczące rozwoju osobistego. Jestem pewien, że ten temat również Cię zaciekawi. To jak wpadniesz do mnie na Facebooka? Znajdziesz mnie tu: Psychologia, związki i rozwój osobisty.

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here