Czy oglądaliście wystąpienie Scotta Dinsmore – How to find and do work you love?

W dzisiejszy wolny, świąteczny dzień mamy chwilę czasu na refleksje. Może zastanawialiście się ostatnio nad sensem życia? Nad sensem Waszej pracy? Jeżeli się temu bliżej przyjrzymy, to większość naszego życia poświęcamy właśnie na pracę. Czy jest ona dla nas czymś wyjątkowym?

Te pytania nasunęły mi się po wysłuchaniu niezwykle poruszającego podcastu Michała Szafrańskiego: Priorytety w życiu – jak je określić zanim będzie za późno? (http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-okreslic-swoje-priorytety-w-zyciu).

Tak jak już mówiłem Michałowi osobiście – na tegorocznym spotkaniu Polcastera – był to dla mnie niezwykle mocny odcinek. Poruszona zostaje w nim historia niezwykłego człowieka jakim był Scott Dinsmore, twórca bloga Live Your Legend, a nawet można powiedzieć, że ruchu społecznego, pewnej filozofii życia.

Scott zostawił po sobie niezwykłe wystąpienie na konferencji TED, które nie było do tej pory tłumaczone na język polski. W tym wystąpieniu jest jednak tak dużo inspirującej i poruszającej treści, że w raz z żoną postanowiliśmy stworzyć do niego polskie napisy.

Dziś chciałbym się tym wystąpieniem (z napisami PL) z Wami podzielić. Nie przedłużając zachęcam do uważnego oglądania i refleksji.

Myślę, że Scott i jego dzieło będą Nas inspirować jeszcze przez lata.