W tym roku postanowiłem, że również wezmę udział w akcji Share Week. Nie czytam wielu blogów, ale do swoich ulubionych wracam regularnie. Możliwe, że znajdziecie tu również coś dla siebie. Share Week to autorski pomysł Andrzeja Tucholskiego. Wydaje mi się, że nikt na świecie nie robi tego lepiej i jestem dumny z sukcesów naszej polskiej blogosfery.

Kogo polecam?

Długo nie musiałem zastanawiać się nad poleceniami. Są trzy blogi, do których wracam z ogromnym sentymentem. Wydaje mi się, że nic nie jest w stanie tego zmienić. Bez względu, czy ich autorzy piszą regularnie, czy nie, ja i tak do nich chętnie wracam. To właśnie jest magia dobrych blogów.

jasonhunt.pl

Blog Jasona Hunta to zupełnie inna liga. Jest to jedyny blog, na którym przeczytałem wszystkie artykułu, które pojawiły się w ostatnich latach. Nie ma nawet znaczenia, że Jason nie piszę ostatnio zbyt wiele, jakby nawet pisał codziennie, to pewnie też w końcu przeczytałbym te artykuły.

Mam do tego bloga sentyment. Trafiłem na niego w odpowiednim momencie w swoim życiu. W pewien sposób wyznaczył mi kierunek, w którym chcę rozwijać własnego bloga. Jason nie musi czarować i udziwniać, on po prostu dobrze pisze. Mnie to przekonuje i wszystkim polecam, abyście sami się o tym przekonali.

jakoszczedzacpieniadze.pl

Michał Szafrański to chyba najpopularniejszy polski bloger. Czego by się nie dotknął, to zmienia to w złoto. Tak mogłoby się wydawać, ale po przeczytaniu książki „Zaufanie czyli waluta przyszłości” wiem, że Michał też ma swoje problemy i porażki. Jest człowiekiem z krwi i kości, co jeszcze mocniej wpływa na jego wizerunek.

To właśnie dzięki Michałowi zdecydowałem się napisać swoją pierwszą książkę i dokładnie wiedziałem na jakie niebezpieczeństwa muszę uważać. Moim zdaniem Michał pisze najbardziej wartościowe wpisy w całej polskiej blogosferze. Nikt z nas nie przygotowuje się do pisania tak jak on.

paweltkaczyk.com

Uwielbiam blog Pawła Tkaczyka. Nie ma dla mnie znaczenia, czy Paweł wrzuca tam nowe materiały. Blog jest przepełniony treściami, do których warto wracać. Mam kilkadziesiąt zakładek do artykułów Pawła, które co jakiś czas podsyłam swoim klientom. Paweł na swoim blogu rozpracował tak wiele strategii i technik marketingowych, że aż trudno uwierzyć, że są one dostępne całkowicie za darmo.

Jest to jedno z tych miejsc, do których zaglądam, aby odpocząć od psychologii i tego, czym się na co dzień zajmuję. W całości kupuję podejście Pawła do marketingu i bardzo lubię słuchać jego wystąpień.

Blog Pawła może być wskazówką dla każdego przedsiębiorcy, zarówno tego dużego, jak i małego. Jak masz firmę, albo planujesz ją założyć, musisz dogłębnie poznać blog Pawła Tkaczyka. Dla mnie to najlepsza skarbnica wiedzy i to nie tylko o marketingu.

Co dalej?

To by było na tyle, jeżeli chodzi o moje polecenia do Share Week 2019. Wszystko, co wychodzi od tych trzech Twórców mogę polecać w ciemno. Kupiłbym każdy ich produkt, bo mają oni moje pełne zaufanie. Cieszę się, że mogę ich polecić swoim czytelnikom.

Tak jak napisał na swoim blogu Andrzej Tucholski w opisie akcji Share Week 2019, zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze polecenia mogą wpłynąć na czyjeś życie. Mam nadzieję, że przynajmniej jedna z moich czytelniczek znajdzie na wymienionych tu blogach odpowiedź na pytania, które od dawna pobrzmiewają w jej głowie.

Share Week jest jak kopalnia pomysłów. Sam przeglądałem wielokrotnie listy polecanych blogów z wcześniejszych lat. Znalazłem tam wiele perełek i jestem przekonany, że edycja 2019 nas zaskoczy. Liczę, że pojawi się tu jakiś nowy Twórca, który zacznie swoją medialną przygodę właśnie tej wiosny. Za wszystkich uczestników trzymam kciuki. Polska blogosfera ma wielką siłę.

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here