Strona główna » Twój związek tego potrzebuję – naprawdę.

Czy nadal potrafisz marzyć?

Twój związek tego potrzebuję – naprawdę.

Ludzie szczęśliwi, patrzą na swój związek w zupełnie innej perspektywie. Kiedy jesteś szalenie zakochana, snujesz wielkie plany i potrafisz marzyć. Jednak kiedy wpadasz w rutynę, Twoja perspektywa się zawęża. Czy wiesz, że może to doprowadzić do dużych problemów w Twoim związku?

Być marzycielem, czy realistą?

Pomyśl o momencie, w którym się z zakochałaś. Przypomnij sobie burzę emocji, która rozgrzewała Twoje serce. Przypomnij sobie pierwsze pocałunki, spacery i wyznania miłości. Przypomnij sobie te wyjątkowe rozmowy. Czy potrafiliście wtedy marzyć?

Początek związku to wielogodzinne rozmowy. Poznawanie wzajemnie swoich światów. Dzielenie się swoją przeszłością i pokazywanie swoich wartości. To niekończąca się opowieść, która zbliża Was do siebie.

Kiedy zaczynaliście się poznawać, Wasza przeszłość łączyła się z przyszłością. Uwielbialiście rozmawiać o tym, co wspólnie chcielibyście zobaczyć. Uwielbialiście rozmyślać o wspólnych wakacjach i miejscach, które warto odkrywać wyłącznie we dwoje.

Dlaczego więc w wielu związkach, zapominamy o naszych marzeniach? Dlaczego skupiamy się na codzienności, a czasem wręcz na szarej rzeczywistości, zamiast nadal marzyć o wspólnym poznawaniu świata?

Kiedy przestajesz marzyć, a skupiasz się wyłącznie na codzienności, znika ten wyjątkowy uśmiech z Twojej twarzy. W końcu snucie planów i wspólne marzenia, to nie tylko rzucanie słów na wiat. To otwieranie się przed sobą nawzajem. To poznawanie swoich ambicji i celów. Dlaczego więc w pewnym momencie, zaczynamy się tego wstydzić?

Czy szalona miłość, zdarza się wyłącznie w filmach?

Kiedy ostatnio byliście na randce? Ale takiej prawdziwej randce, jak za dawnych lat. Randce, która była dla Was czymś wyjątkowym i odświętnym. Był to czas, kiedy wszystkie problemy zostawialiście za drzwiami i cieszyliście się swoją obecnością.

Pamiętasz jaką radość sprawiały Ci te pierwsze randki? Może nie były idealnie zaplanowane. Może nie były to podróże do ciepłych krajów. Może nie były to nawet wyjścia do najdroższych restauracji. Jednak w tych randkach była magia, która sprawiała, że w danej chwili liczyliście się tylko Wy.

Spontaniczny spacer nad morzem. Piknik z niespodzianką. Wino wypite z plastikowych kubeczków na Waszej ulubionej ławeczce w parku. Każda para ma swoją historię. Swoje ulubione miejsca i szalone opowieści. Każda zakochana para jest szalona na swój własny i niepowtarzalny sposób.

Jako psycholog często słyszę podobne opowieści. Opowieści, w których drzemią naprawdę duże emocje. Jednak w wielu przypadkach, są to jedynie opowieści z odległej przeszłości. Nawet się nie spostrzeżesz, a Wasze szaleństwo zmieni się w rutynę.

Niektórzy próbują to ukryć. Próbują kupować magię tamtych chwil.  Wystawne kolacje i drogie prezenty, nie zastąpią Ci szaleństwa, które w naturalny sposób związane jest z chwilą zakochania. Zamiast kurczowo trzymać się chwili obecnej, spójrz na swój związek w szerszej perspektywie. Spróbuj ponownie zobaczyć świat prze różowe okulary miłości.

Polecam Ci również artykuł: Pokusa spokojnego życia.

Jak odzyskać dawną miłość?

I tu pojawia się pułapka. Nie chodzi o to, aby odzyskiwać dawną miłość. Nie chodzi o to, aby nadal być w etapie zakochania. Związek się rozwija i zmienia, to całkowicie naturalne. Chodzi jednak o to, aby nauczyć się budować swoje „szaleństwo” na nowo.

Możesz zacząć od tego, aby wrócić ponownie do marzeń. To właśnie marzenia i plany na przyszłość, pomagały Wam żyć w szerszej perspektywie. Nie mieliście wiele wspólnych doświadczeń, dlatego wybiegaliście w przyszłość. Dzięki temu, mogliście mówić otwarcie o swoich pragnieniach.

Kiedy związek zaczyna dojrzewać, nasze pragnienia zachowujemy dla siebie. Wstydzimy się własnych marzeń. Szczególnie wstydzimy się tego, że nasze marzenia mogą być szalone i mało realistyczne. Jednak, czy przeszkadzało Ci to na początku Waszego związku? Kiedy byłaś zakochana, uwielbiałaś mówić o takich wielkich rzeczach.

Porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Zastanów się, kiedy ostatnio mieliście czas na to, aby bezkarnie pomarzyć o nierealnych rzeczach, których w głębi serca pragniecie. Wiele z tych marzeń, których się tak wstydzicie, może okazać się bliska drugiej osobie. Najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Przełamać się i zacząć mówić o swoich pragnieniach pomimo lęków, które odczuwasz.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, mam dla Ciebie rozwiązanie. Zapisz się na całkowicie darmowy kurs online z podstaw rozwoju osobistego. W tym kursie dowiesz się więcej na swój własny temat, a dzięki temu nabierzesz pewności i będziesz miała siłę wykonać ten pierwszy krok.

nieśmiałość kurs online

Twój związek potrzebuje marzeń.

Twój związek naprawdę potrzebuje marzeń. To dla Was chwila wytchnienia od codzienności. To moment, w którym możecie wracać do szalonych chwil z przeszłości. Marzenia zbliżą Was do siebie. Kiedy nauczycie się o nich rozmawiać w zupełnie inny sposób, Wasz związek nabierze nowych kolorów.

Ludzie potrzebują marzeń. Uwielbiamy opowieści. Dobre historie przyciągają błyskawicznie naszą uwagę. Jeżeli nie potrzebowalibyśmy marzeń, nie czytalibyśmy książek, nie oglądalibyśmy filmów. Te wszystkie obrazy to marzenia. Marzenia, które są najważniejszym paliwem naszego istnienia.

Bez marzeń nasze życie staje się szare i nudne. Odbieramy sobie szczęście, kiedy wpadniemy w wir ciągłego zapracowania. Na nic nie mamy czasu. Nie mamy czasu dla swojego ukochanego. Nie mamy czasu na wspólne marzenia. Czy nie jest to najlepszy moment, aby w końcu coś z tym zrobić?

Życzę Ci odrobiny szaleństwa, które zawsze zaczyna się od marzeń. Życzę Ci odwagi, abyś spróbowała powalczyć o Wasze wspólne szczęście. Możecie swojemu życiu nadać zupełnie nowe barwy. Wiem, że nie jest to proste. Jednak myślę, że masz już na to własny pomysł.

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Zadbaj o rozwój swojego związku. 

Przeczytaj koniecznie: 

5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku.

Co zrobić, gdy gaśnie namiętność w Twoim związku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *