Rynek pisania prac magisterskich w Polsce

Po wpisaniu w Google frazy: „pisanie prac magisterskich” pojawia się kilkadziesiąt stron internetowych, gdzie student może zamówić swoją pracę magisterską lub licencjacką. Standardowa cena to 35 zł za stronę. Zdarzają się jednak ceny zarówno dużo wyższe – nawet 6500 zł za całą pracę, jak i o wiele niższe — jedynie 400 zł za takie opracowanie naukowe.

Niektóre firmy oferują nawet płatność za taką usługę w systemie ratalnym, rozłożoną na 30 miesięcy. Rynek ten pełen jest oszustów, o czym można przekonać się na wielu grupach społecznościowych. Wiele firm nie jest zarejestrowanych w Polsce, co sprawia, że studentom w razie oszustwa trudniej dochodzić sprawy w sądzie i na policji. Dowiedz się więcej o tym, czy zamawianie pracy magisterskiej jest legalne.

Ile kosztuje zlecenie napisania pracy magisterskiej?

Strata, jaką ponosi student z tytułu zlecenia osobie trzeciej napisania pracy magisterskiej, nie zamyka się jedynie w nominalnej kwocie, ustalonej przez strony. Praca magisterska jest zwieńczeniem studiów i najlepszą okazją do nauczenia się w praktyce, przy darmowej pomocy specjalisty, którym jest promotor, kluczowych umiejętności.

Takie umiejętności jak: znajdowanie informacji, ich selekcja i synteza, czy też dotarcie do wiarygodnych źródeł, są bezcenne. Często decyzja studenta o zleceniu napisania pracy dyplomowej jest motywowana, brakiem czasu na naukę.

Najczęstsze przyczyny zamawiania pracy dyplomowej to:

  • brak czasu związany z: wczesnym macierzyństwem lub podjętą pracą zarobkową,
  • przekonanie o bezwartościowości podjętego kierunku studiów,
  • trudności w kontakcie z promotorem,
  • brak niezbędnych umiejętności, takich jak: znajomość języków obcych, analiza statystyczna, analiza ekonomiczna,
  • trudność z dostępem do zagranicznej literatury.

Dlaczego mimo wszystko warto podjąć trud napisania swojej pracy samodzielnie?

Samodzielne pisanie pracy magisterskiej to nabywanie i szlifowanie następujących umiejętności:

  • docieranie do rzetelnych źródeł informacji,
  • konfrontowanie ze sobą sprzecznych informacji,
  • analiza dużej ilości informacji pochodzących z różnych źródeł, wyciąganie wniosków,
  • pisanie w sposób jasny, prosty i poprawny,
  • wytrwałość w dążeniu do celu pomimo przeszkód.

Klucz do sukcesu we współczesnym i przyszłym świecie

Posiadanie wyżej wymienionych umiejętności ma bezpośrednie przełożenie na sukces w każdej branży. W internetowym marketingu niezbędna jest umiejętność przekazywania informacji, na które jest popyt, a zatem tych, do których dostęp jest w danej chwili ograniczony.

Skuteczne jest też docieranie do odbiorcy z kreatywnym przekazem, odpowiednim do jego potrzeb. Każda praca, tak jak studia jest okresami bardziej lub mniej przyjemna. Prowadzenie firmy lub rozwijanie kariery również może wiązać się z czasowym zwątpieniem we własne kompetencje.

Efektywność pracy i determinacja w dążeniu do celu są niezbędne, zarówno w budowaniu własnego przedsiębiorstwa, jak i ścieżki kariery. We współczesnym świecie można często spotkać się z dezinformacją, zarówno w mediach społecznościowych, jak i w telewizji.

Wiedza i kompetencje pozwolą nam odróżnić prawdziwe informacje od pozostałych, to z kolei pomoże nam trafnie przewidywać przyszłość i podejmować racjonalne decyzje, adekwatne do sytuacji.

Z jakimi problemami najczęściej borykają się studenci pisząc swoją pracę dyplomową?

Największym obecnie problemem jest poprawa pracy pod kątem plagiatu. W 2019 roku powstał Jednolity System Antyplagiatowy (JSA), który posiada bardzo dokładny algorytm porównywania prac z bazą referencyjną i internetową.

Zobacz, jak działa JSA i jak samodzielnie poradzić sobie z poprawą plagiatu:

Studenci mają także problem z formatowaniem pracy, szczególnie dotyczy to wymogów uczelni w zakresie podawania źródeł. Istnieje kilka zupełnie odmiennych systemów np.: harwardzki, oksfordzki i APA.

Problem może dotyczyć także obsługi edytorów tekstowych takich jak Word oraz programów obliczeniowych np. Excel, oraz IBM SPSS Statistics. Dodatkowo dostęp do tych programów jest płatny, co prawda większość uczelni udostępnia wersję bezpłatną, ale nie każdy student o tym wie.

Kolejne problemy studentów dotyczą części analitycznej w pracy. W zależności od kierunku studiów wymaga się, aby student dokonał np. analizy ekonomicznej, eksperymentu psychologicznego, obserwacji pedagogicznej lub opisu logistyki łańcucha dostaw w danym przedsiębiorstwie.

To z kolei wymaga: dostępu do narzędzi psychometrycznych, zebrania grupy badawczej, wyrażenia zgody przez rodziców dzieci uczęszczających do danej placówki, pozyskania informacji od wybranego przedsiębiorstwa itp. Niewątpliwie zrealizowanie takich projektów nie jest proste.

Pisz samemu lub zwróć się do mnie po pomoc!

Serdecznie zapraszam wszystkich studentów do odwiedzenia mojej strony www.poprawaprac.pl, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji.

Pamiętaj! Zamówione opracowanie naukowe może zostać wykorzystane tylko zgodnie z prawem autorskim!

Autor: Katarzyna Bat

Magister psychologii, wielokrotna laureatka stypendium Ministra Edukacji, Rektora KUL oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Założycielka platformy YouExpert i współwłaściciel programu antyplagiatowego „JSA – demo”, przeznaczonego do samodzielnego sprawdzenia pracy pod kątem plagiatu.

Materiał powstał we współpracy z zewnętrznym partnerem.

Potrzebujesz wsparcia? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rynek pisania prac magisterskich w Polsce

Po wpisaniu w Google frazy: „pisanie prac magisterskich” pojawia się kilkadziesiąt stron internetowych, gdzie student może zamówić swoją pracę magisterską lub licencjacką. Standardowa cena to 35 zł za stronę. Zdarzają się jednak ceny zarówno dużo wyższe – nawet 6500...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This