Czy zastanawialiście się kiedyś, jak rutyna może wpłynąć na Wasze życie? W sytuacji, kiedy każdy dzień jest podobny do poprzedniego, a czas przepływa nam przez palce, dochodzimy do pewnej granicy własnej wytrzymałości. Kropla, która przepełnia czarę.

Wyznaję zasadę, że czym prędzej weźmiemy odpowiedzialność za własne życie, w swoje ręce, tym lepiej dla nas. Jeżeli chcesz z tym czekać do jutra, do końca studiów, do urlopu, do oddalającego się w czasie „nigdy”, to znaczy, że jeszcze nie przekroczyłeś tej granicy.

Jednak są chwile, gdy w przypływie siły i motywacji chcesz zrobić coś dziś, właśnie teraz. Aby ta motywacja nie opadła, zawsze powinniście mieć pod ręką gotowe i sprawdzone rozwiązania co należy zrobić.

To pozwoli Wam spożytkować cały impet, drzemiący w Waszej motywacji, na konkretne działanie, a nie na poszukiwanie sposobu na działanie. Miej odwagę do zmiany i podejmij wyzwanie, w którym małymi krokami spróbujesz wyrwać się z rutyny dnia codziennego.

Postanowienia noworoczne są dla nas czymś normalnym, jednak kto powiedział, że nie możemy podejmować nowych postanowień każdego dnia. Sami dla siebie możemy rzucić wyzwanie i podjąć próbę robienia czegoś zupełnie nowego od dziś przez następne 30 dni.

Może to być całkowicie drobna rzecz, drobna umiejętność, której możesz uczyć się każdego dnia. Pamiętaj, że 5 minut poświęcone przez 30 dni, to prawie 2 godziny doświadczeń w całkowicie nowej dla Ciebie dziedzinie. Takie wyzwanie może być fantastyczną zabawą dla Ciebie i najbliższych.

Wyobraź sobie, co by się stało, jakbyście bawili się z własnymi dziećmi przez 30 dni, w całkowicie różne i nowe zabawy. Pomyślcie jak wiele radości by im to sprawiło. Co więcej, przez skojarzenie, każdy z tych dni byłby przez nie, jak i przez Was, zapamiętany w szczególny sposób.

To właśnie ten sekret, który pozwoli Wam na zawsze zatrzymać czas przelatujący przez palce. Wspomnienia związane z czymś nowym i ciekawym, z czymś o czym od dawna może tylko marzyliście. Takich pomysłów można mnożyć. A może chcemy poświęcić 30 dni na poprawę relacji z własnym partnerem?

Możemy przez te 30 dni robić sobie wspólne zdjęcie i opisywać je 1 wspólnym zdaniem. Może to być zdjęcie robione wieczorem, a zdanie z nim związane, może dotyczyć tego jaki ten dzień był dla Was.

Może to być zdjęcie rano, które doda Wam sił na cały dzień, który jest przed Wami. Jak myślicie, co będziecie czuć, gdy za jakiś czas wrócicie do tego zdjęcia, które przypomni Wam ten wyjątkowy dzień? Pomysłowość, kreatywność i chęć – zabija rutynę.

Zachęcam również do obejrzenia tego wystąpienia. Jest bardzo krótkie, bo zachęca do działania od razu.

 

Czy jesteście gotowi podjąć Wasze wyzwanie już dziś?

Pozdrawiam,
Patryk Wójcik.