Pierwsza randka to ważne wydarzenie w życiu każdej pary. W końcu jakoś ten związek musiał się zacząć i jakoś musi się rozwijać. Nie ma rady, trzeba iść w końcu na tę randkę. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsza randka potrafi być szalenie stresująca. Oto 3 sposoby, które ułatwią Wam to pierwsze spotkanie, od którego może zależeć Wasza przyszłość.

Pokaż się z dobrej strony

Na pierwszej randce najważniejsza jest rozmowa. To właśnie w ten sposób możecie się lepiej poznać. Jednak chyba każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad tym, o czym warto rozmawiać na pierwszej randce? A o czym nie warto wspominać?

Zacznijmy od tematów, których lepiej nie poruszać jeżeli ma to być udane spotkanie. Chodzi tu przede wszystkim o tematy, które mogą nas poróżnić. Na rozmowy filozoficzne i związane z naszą ideologią życia przyjdzie jeszcze czas. Najpierw trzeba zbudować do tego odpowiedni grunt.

Dlatego na pierwszej randce nie warto rozmawiać o polityce. Nie warto też ciągle opowiadać o swoim byłym partnerze, albo o związku, który właśnie się zakończył. Ciągłe wracanie do takich tematów pokazuje nas w złym świetle i świadczy o tym, że nie jesteśmy jeszcze pogodzeni ze swoją przeszłością.

Mam dla Ciebie jeszcze jedną radę, którą musisz sobie wziąć do serca. Nie mów ciągle o swojej pracy na pierwszej randce! Z doświadczenia wiem, że mężczyźni, którzy czują się niepewnie w rozmowie, schodzą na tematy, w których czują się mocni. Zaczynasz wtedy rzucać anegdotami i żarcikami, które są zrozumiałe dla osób z Twojej firmy.

Jednak dziewczyna, z którą się właśnie umówiłeś, nie chce rozmawiać wyłącznie Twojej o pracy. To jedynie cześć Twojego życia. Osoby, które wtrącają ciągle jakieś dygresje nawiązujące do życia zawodowego, są po prostu nudne. A wyjście na nudziarza, to najgorsze co może Ci się przydarzyć na pierwszej randce.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Wiesz już o czym nie warto rozmawiać. Przejdźmy teraz do trudniejszej części. O czym powinieneś rozmawiać, aby pokazać się z jak najlepszej strony? Tak naprawdę nie ma tu wielkiej filozofii, chodzi o to, abyś pokazał, że jesteś ambitnym mężczyzną, który ma pomysł na swoje życie.

Dzisiejszy świat pełen jest zagubionych i niezdecydowanych chłopców. Musisz pokazać, że nie jesteś jednym z nich. Opowiadaj o swoich pasjach i hobby. Pokaż, że masz w swoim życiu coś, co naprawdę Cię fascynuje. Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy mają pasję i potrafią się nią dzielić.

Jest tu jednak mała pułapka. Wielu niedojrzałych chłopców stara się przypodobać dziewczynom i wymyślają sobie hobby, które tak naprawdę ich nie kręci. Taki fałsz bardzo łatwo wyczuć. Pamiętaj, że kobiety są specjalistkami od rozpoznawania ludzkich emocji. Zamiast udawać, że masz jakąś modną pasję, zacznij szczerze opowiadać o tym, co naprawdę Cię interesuje.

Warto też mówić o marzeniach. W ten sposób pokażesz, że nie żyjesz tylko z dnia na dzień, ale masz też konkretne plany na przyszłość. Opowiadając o marzeniach możesz pokazać, że jesteś odważny. Wiele osób boi się o nich mówić, a przecież marzenia są jednym z naszych najsilniejszych motywatorów. Zdradzę Ci pewien sekret, marzenia potrafią być prawdziwym afrodyzjakiem.

Mam jeszcze małą podpowiedź dla osób, które nie odkryły jeszcze swojej pasji. Opowiadaj o wszystkim, co Cię ostatnio zainspirowało. Może to być książka, film, czy jakieś wystąpienie, które ostatnio widziałeś. Opowiadanie o tym co Cię inspiruje, jest świetnym sposobem na to, aby mówić o swoich marzeniach w mniej bezpośredni sposób. Dla wielu osób jest to dużo łatwiejsze.

Wybierz miejsce, w którym oboje czujecie się komfortowo

Nie ma nic gorszego niż pierwsza randka w miejscu, w którym jedno z Was czuje się niekomfortowo. Znam wiele historii randek, które były skazane na porażkę już na samym starcie. Dlatego wybór miejsca na pierwsze spotkanie jest taki ważny i wymaga sporego wyczucia.

Mężczyźni, z którymi rozmawiam na ten temat, wpadają zazwyczaj na wspaniały pomysł. Jeżeli wybór miejsca to taka trudna sprawa, może lepiej, aby to kobieta podjęła ostateczną decyzję? Oczywiście może być to rozwiązanie dla chłopców, którzy już do końca życia chcieliby, aby ktoś za nich podejmował decyzje.

Weźcie się w garść! Nawet jeżeli coś jest trudne, nie znaczy to od razu, że musicie się poddawać. Prawdziwy mężczyzna potrafi kierować się wyczuciem i wybierze miejsce, w którym pierwsza randka na pewno się uda. Mężczyzna musi mieć jaja i nie próbuj z tym dyskutować.

Jeżeli chcesz być postrzegany w oczach kobiet jako atrakcyjny mężczyzna, nie możesz ciągle pytać o zdanie. Musisz nauczyć się podejmować decyzje. Nie ma nic gorszego niż facet, który na każde pytanie kobiety odpowiada coś w stylu: „a jak ty myślisz”, „weźmy to na co ty masz ochotę”, „nie wiem, może sama zdecydujesz”…

Jak już ustaliliśmy, jesteś mężczyzną i potrafisz podejmować decyzje. Teraz możemy skupić się na tym, aby była to dobra decyzja. Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę? Musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Czy jest to miejsce, w którym spokojnie można porozmawiać? Czy jest to miejsce, w którym są inni ludzie i oboje będziecie mieli poczucie bezpieczeństwa?

Dlatego kino jest fatalnym pomysłem na pierwszą randkę. Ani nie pogadacie, ani nie popatrzycie na siebie. Wyobraź sobie jak czuje się kobieta, która siedzi z praktycznie obcym chłopakiem w ciemnym kinie. Pomysł tragiczny, a ja nadal dostaję od Was wiele pytań, czy warto zaprosić dziewczynę na pierwszą randkę do kina. Odpowiedź zawsze jest ta sama, NIE warto!

Tak samo głośny pub nie jest dobrym rozwiązaniem. Spacer po lesie też odpada. Lepiej wybrać bardziej dostępne miejsce, w którym kobieta będzie czuła się bezpieczna. Spacer po często odwiedzanym parku jest już ok. Może to być nawet oklepane miejsce, bo takie są zazwyczaj dla wszystkich komfortowe. Pierwsza randka to nie zawody kreatywności, warto o tym pamiętać.

Jest jeszcze jedna sprawa. Nie próbuj zarażać swoją pasją dziewczyny już na pierwszej randce. Opowiadanie o pasji jest wskazane, ale nie koniecznie musisz od razu przechodzić do działania. To często bardzo niekomfortowa sytuacja dla drugiej osoby.

Znam historię kobiety, która stwierdziła, że była na najgorszej pierwszej randce w życiu. Chłopak, którego prawie nie znała, zabrał ją do parku linowego. On bawił się świetnie, a ona czuła, że wyszła na idiotkę. Bała się wysokości i nie potrafiła przejść całej trasy dla dzieci. Ten związek nie miał prawa się udać.

Dlatego do wyboru miejsca na pierwszą randkę musisz podejść z wyczuciem. Staraj się patrzeć na to z perspektywy dziewczyny, z którą się umawiasz. To miejsce nie ma być odlotowe i pełne fajerwerków. Na to przyjdzie jeszcze czas. Pierwsza randka to takie badanie gruntu, które musi się odbyć w komfortowej i bezpiecznej przestrzeni.

Szukajcie podobieństw i budujcie zaufanie

Czas odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno ważne pytanie, dlaczego tak naprawdę idziecie na tę pierwszą randkę? Odpowiedź znów jest banalnie prosta. Oboje chcecie sprawdzić, czy jest Wam po drodze i czy wspólnie możecie spędzić fajnie czas.

Pierwsza randka jest ważnym etapem do budowania wzajemnego zaufania. Dlatego nie możesz mówić tylko o sobie. Musisz nauczyć się również słuchać. To bardzo ważne, abyś nawiązywał do tego co mówi dziewczyna. W ten sposób jej pokażesz, że naprawdę ją słuchasz.

Nie patrz ciągle na zegarek i telefon. Jeżeli masz pierwszą randkę, skup się maksymalnie na osobie, z którą tam jesteś. Nic innego nie powinno być dla Ciebie ważne. Świat da sobie bez Ciebie radę przez tę chwilę, dlatego daruj sobie odpowiadanie na SMS lub maile.

Kiedy zaczynacie budować wzajemne zaufanie, warto skupić się na wszystkim w czym jesteście do siebie podobni. Szukanie podobieństw jest bardzo silną techniką, która pomaga nam zdobyć sympatię innych osób. Możesz o tym przeczytać w artykule: Jak sprawić, żeby ludzie nas lubili? odc. 1

Nie oczekuj jednak cudów. Pierwsza randka jest dopiero pierwszą cegłą fundamentu, na którym możecie zbudować Waszą relację. Nigdy nie wiadomo, co z tego wyjdzie. Może zostaniecie parą, a może nie będzie między Wami chemii i nic z tego nie wyjdzie.

Wywieranie presji na sobie, albo na dziewczynie i oczekiwanie jakichkolwiek deklaracji, może tylko popsuć Wam randkę. Pierwsza randka jest ważna, ale nie najważniejsza. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, bo tak działają wyłącznie desperaci.

Pierwsza randka ma być okazją, abyś zaprezentował się z jak najlepszej strony, a w głowie Twojej koleżanki powinno pojawić się tylko jedno zdanie: „jaki fajny z niego mężczyzna”. To świetny grunt do tego, aby w przyszłości randki były jeszcze ciekawsze. Musisz zadbać o odpowiednie nastawienie mentalne, a wtedy będzie Ci dużo łatwiej.

Strach przed pierwszą randką?

Każdy się czegoś boi. Strach to naturalna reakcja naszego organizmu na wszystko, co jest dla nas nieznane. Tak samo jest z pierwszymi randkami. Może się na nich wydarzyć wiele, a nasza wyobraźnia potrafi podpowiadać nam różne straszne scenariusze. Jednak teraz już wiesz, o czym musisz pamiętać, aby Wasza pierwsza randka była udana.

Podczas rozmowy skup się na wszystkim, co może Was do siebie zbliżyć. Chodzi mi tu o szukanie podobieństw. Pokaż się z dobrej strony i opowiadaj o swojej pasji. Nie bój się rozmów o marzeniach i planach na przyszłość. Nie bądź jednym z tych chłopców, którzy starają się poderwać dziewczynę na litość, bo są tak strasznie samotni i zagubieni w życiu.

Bądź mężczyzną i zatroszcz się o to, aby Twoja koleżanka dobrze się czuła na tej randce. Zadbaj o jej komfort i bezpieczeństwo. Unikaj tematów, które na pierwszej randce nie powinny się pojawić. Nie rzucaj aluzji i podtekstów seksualnych, to słaby pomysł jeżeli nie zbudowaliście jeszcze zaufania.

Koniec czytania. Czas umówić się na pierwszą randkę. Zrób to tym razem porządnie. Trzymam za Ciebie kciuki. A jeśli popełnisz błędy, o których tu wyraźnie napisałem, możesz być pewien, że będę Cię nawiedzał w koszmarach. Twoja pierwsza randka musi być super. Takie masz dziś zadanie do wykonania!

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Zapraszam Cię też na mojego Facebooka: Psychologia, związki i rozwój osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here