Te błędy powtarzają się ciągle. Aż trudno uwierzyć, że wielu mężczyzn nie uczy się na własnych błędach. Wpadają w pewne schematy działania, które tak naprawdę niszczą ich związek. Przyszedł czas, aby w końcu coś z tym zrobić.

Potrzebuję Twojej pomocy.

Ostatnio na swoim Facebooku zorganizowałem sondę, w której zapytałem, czy warto  napisać książkę, stworzyć kurs albo publikować więcej wpisów na blogu w temacie, jak być MĘŻCZYZNĄ, który potrafi i chce być w związku? Wyniki mnie zszokowały. W przeciągu 24 godzin, aż 172 osoby uznały, że warto to zrobić (tylko 5 osób stwierdziło, że nie warto).

Chciałem się jeszcze upewnić, czy naprawdę ten temat jest bliski dla tak wielu osób. Zapytałem na jednej grupie na Facebooku o to, „jakie najgorsze błędy mogą popełnić mężczyźni w związkach?”. Ilość komentarzy, która się pojawiła, była po prostu szokująca (link do wszystkich komentarzy).

Dawno nie widziałem tak zaciekłej dyskusji i tylu komentarzy w tak krótkim czasie. Prawdę mówiąc, bardzo trudno mi się czytało te komentarze. Widziałem jak wiele błędów się powtarza. Zauważyłem, jak wiele kobiet cierpi przez to, że mężczyźni zupełnie nie dostrzegają ich potrzeb.

Chciałbym coś z tym zrobić. Jednak, aby to się udało, potrzebuję Twojej pomocy. Przygotowałem ankietę, która ma mi pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie błędy popełniane przez mężczyzn, są najgorsze i najbardziej destrukcyjne dla związków?

Wypełnienie tej ankiety nie zajmie Ci długo, jednak jestem pewien, że te wyniki pomogą wielu parom. Chcę stworzyć cykl artykułów dla mężczyzn, aby w końcu uświadomili sobie własne błędy i przestali je stale powtarzać.

Jeżeli chcesz mi pomóc i wypełnić ankietę, kliknij TU. Ankieta jest dostępna również bezpośrednio pod adresem: http://bit.ly/bledy-w-zwiazkach

Twoja pomoc ma dla mnie wielkie znaczenie. Chciałbym, aby błędy o których będę pisał, były naprawdę istotne dla Ciebie i innych kobiet. Każda odpowiedź jest dla mnie na wagę złota, ponieważ pokazuje mi Twój punkt widzenia. Każda odpowiedź pokazuje z czym musisz zmagać się w swoim związku.

Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, aby było więcej szczęśliwych związków i mężczyzn, którzy potrafią o te związki dbać, to wypełnij moją ankietę. Z góry Ci za to dziękuję. Myślę, że będą Ci wdzięczne również kobiety, których związki się poprawią po tym, jak ich partner będzie chciał się zmienić i dostanie konkretne wskazówki jak to zrobić.

To jak jest w końcu z tymi błędami?

Kiedy czytałem komentarze niektórych kobiet, dreszcz przechodził po moich plecach. Czasami zastanawiam się nad tym, czy taki wzór „męskości” jest domeną naszych czasów, czy po prostu kiedyś się na ten temat nie mówiło?

Trudno mi sobie wyobrazić co czuje kobieta, której mężczyzna przy niej flirtuje z kimś innym. Trudno jest mi wyobrazić sobie co czuje kobieta, która czuje, że dusi się w związku, bo jej partner ciągle jest o coś chorobliwie zazdrosny.

Mężczyźni w dzisiejszym świecie żyją często jak chłopcy. Skupiają się wyłącznie na sobie. Uważają się za pępek świata. Najważniejsza jest dla nich praca i osiąganie celów. Ważni są znajomi, a szczególnie to, żeby im zaimponować. Kobieta jest dla nich tylko jednym z elementów życia towarzyskiego i nie jest to element kluczowy.

Nie wiem jak można żyć z kimś, komu nie potrafisz zaufać. Jak możesz żyć z mężczyzną, który nie potrafi się określić i zadeklarować. Nie wiesz, czy jest z Tobą bo Cię kocha, czy jest z Tobą, bo się już do tego przyzwyczaił i jest to dla niego wygodne.

Pojawia się też pewien paradoks. Mężczyźni ukrywają swoje emocje, ale kiedy już dopadają ich silne emocje, nie potrafią sobie z nimi poradzić. Rozsypują się jak domek z kart. Wiele kobiet nie wie jak ma się zachować w takiej sytuacji.

Problemem jest również emocjonalne wycofanie, które pojawia się na początku znajomości. Mężczyźni wydają się obecnie mocno zdystansowani od swoich uczuć. Ten dystans emocjonalny, często jest bardzo trudny do przełamania, nawet jak mężczyźni są w związku.

Najgorsze jednak, kiedy ten dystans zmienia się w obojętność. Wtedy kobieta zaczyna usychać, bo brakuje jej wszystkiego, czego tak naprawdę oczekiwała od związku. Brakuje jej uczyć i emocji. Brakuje jej czułości, a czasem nawet zwykłego dotyku. Brakuje jej poczucia, że jej partner traktuje ją jak kobietę.

Kiedy jesteś tylko kucharką i sprzątaczką.

Jestem również w szoku, jak wiele kobiet pisało, że mężczyźni traktują je wyłącznie jak kury domowe. Rola kobiety to spełnianie się w domu. Gotowanie, prasowanie i sprzątanie. Ja naprawdę myślałem, że te czasy już dawno minęły.

Myślałem, że jesteśmy już na tyle rozwiniętym społeczeństwem, że takie zaściankowe myślenie już dawno uleciało z naszych głów. Jednak się pomyliłem. Nadal wielu mężczyzn realizuje się wyłącznie wtedy, kiedy zamkną swoją kobietę w domu.

Nawet nie wiesz jak jestem teraz wściekły, kiedy piszę te słowa. Przecież takie traktowanie kobiet jest zbrodnią. Możemy dołożyć do tego ciągłe kłamstwa, zdrady i łatwe wpadanie w nałogi. To problemy, z którymi musi na co dzień zmagać się wiele kobiet.

Nie sądziłem, że ten problem jest tak rozległy. Myślałem, że są to marginalne przypadki. Jednak nadal wiele kobiet zmaga się ze znęcaniem psychicznym i fizycznym. Naprawdę, w XXI wieku jako mężczyźni musimy być tak słabi, aby posuwać się, aż do tego stopnia?

Naprawdę chcę coś z tym zrobić. Jeżeli pomogę chociaż jednej parze, to będę szczęśliwy. Jednak, aby moja pomóc była trafiona, potrzebuję Twojej pomocy. Jeżeli do tej pory nie wypełniłaś mojej ankiety, to może teraz Cię do tego przekonam?

Po prostu kliknij TU i wypełnij tę ankietę.

Jeżeli czujesz, że to może pomóc, to po prostu zrób to teraz. Ja ze swojej strony mogę Ci obiecać, że będę głośno mówił o wynikach tej ankiety, aby pokazać z czym zmagają się obecnie kobiety w Polsce. Chcę, aby w końcu ktoś o tych problemach usłyszał, ale też spróbuje przygotować kilka rozwiązań, aby coś zmienić.

Jeżeli nie jest Ci obojętne szczęście par, które mijasz codziennie na ulicy, udostępnij dalej tę ankietę. Każda dodatkowa osoba, która ją wypełni jest bardzo ważna. Potrzebujemy wsparcia wielu kobiet, aby pokazać, że te błędy naprawdę mają znaczenie.

Doczytałaś do tego momentu, dlatego bardzo Ci dziękuję. Mam nadzieję, że już niedługo będę się mógł podzielić z Tobą wynikami mojej ankiety. Dowiesz się z niej, jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni w związkach. Ta ankieta będzie świetnym sposobem na wyrażenie swoich emocji dla wielu kobiet.

Bardzo mocno wierzę w ten projekt. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Twoje wsparcie. Bez Was, tak naprawdę nie zrozumiałbym tego problemu. Mojego bloga czyta około 15 tysięcy kobiet miesięcznie. Dostaję od Was wiele wiadomości, które pokazują mi, czym powinienem się teraz zająć. Nie zawiodę Was!

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Zapraszam Cię również na mojego Facebooka: Psychologia, związki i rozwój osobisty. Jest już Nas tam coraz więcej. Pojawia się coraz więcej komentarzy i dyskusji. Znajdziesz tam wspaniałych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoim sposobem patrzenia na świat.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here