Poznaj swoje SUPER MOCE – ćwiczenie do samodzielnego wykonania.

Ćwiczenie czyni mistrza, każdy sportowiec o tym wie. Dlatego jeżeli chcesz pracować nad swoim rozwojem, musisz również skupić się na praktycznych ćwiczeniach. Dziś przygotowałem dla Ciebie jedno z nich. Pomoże Ci w lepszym poznaniu siebie i Twoich mocnych stron.

Czym jest Psychologia na wynos?

W ramach krótkiego wprowadzenia, chciałbym Ci wytłumaczyć o co chodzi z tą „Psychologią na wynos” . Jest to mój pomysł na dzielenie się z Tobą wiedzą ze świata psychologii, coachingu i rozwoju osobistego. Jest to seria edukacyjna, która będzie rozwijana na różnych kanałach.

Dlatego właśnie zacząłem nagrywać filmy na YouTube. Niedługo ruszam również z podcastem psychologicznym. Dodatkowo w cyklu „Psychologią na wynos” będę dzielił się z Tobą ćwiczeniami, które możesz wykonać sama w domowym zaciszu.

Ćwiczenia, które Ci tu prezentuje są sprawdzone i używam ich na co dzień. Omawiam je wspólnie z klientami, dlatego jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia po wykonaniu ćwiczenia, możesz o tym porozmawiać z bliską i zaufaną osobą. Czasami taka osoba z zewnątrz widzi dużo więcej, bo nam samym zdarza się oszukiwać samych siebie.

Dlaczego warto poznać swoją SUPER MOC?

Kiedy zaczynamy pracować nad sobą, większość z nas popełnia ten sam błąd. Skupiamy się na łataniu swoich słabości, bo wydaje nam się to jedyną słuszną drogą. W końcu w szkole zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, abyśmy starali się poprawić wyniki w nauce przedmiotów, które szły nam kiepsko.

Takie równanie do średniej jest koszmarem. Jeżeli nie jesteś w czymś dobra, to ma to swój konkretny powód. Nie masz w tym obszarze doświadczenia, nie ćwiczyłaś tego i dlatego tak jest. Jednak nie zajmowałaś się tym z jakiegoś powodu. Może najwyraźniej tego nie lubisz?

Po co więc ciągle się zmuszać do rozwijania umiejętności, która i tak nie daje Ci satysfakcji i radości? Kiedy pracujesz nad załataniem swoich słabych stron, możesz osiągnąć jedynie wynik przeciętny i będziesz musiała się mocno napracować, aby to zrobić. To marnowanie swojego potencjału!

Jest jednak lepsze rozwiązanie. Odpuść sobie pracę nad słabymi stronami i zajmij się tym, w czym jesteś naprawdę dobra. Skup się na wzmocnieniu swoich mocnych stron. Masz już w tym jakieś doświadczenie i sprawia Ci to frajdę, co pokazuje Twoje życiowe doświadczenie. Skupiając się na wzmocnieniu swoich mocnych stron możesz dojść do mistrzostwa.

SUPER MOCĄ nazywam Twoje mocne strony, które są przydatne dla Ciebie w jakimś konkretnym momencie Twojego życia. Kiedyś Twoje SUPER MOCE mogły być inne niż dzisiaj. Chciałbym, abyś teraz skupiła się na chwili obecnej.

Jakie SUPER MOCE (mocne strony) pomagają Ci w codziennym życiu? Co wyróżnia Cię z tłumu? W czym czujesz się dobra? Co sprawia Ci radość i daje satysfakcję? Jeżeli chcesz poznać swoją SUPER MOC i ją wzmocnić, na końcu tego artykułu znajdziesz ćwiczenie, które Ci w tym pomoże.

Rusz z miejsca i dokonaj zmiany

Wiem, że Ci się wydaje, że wprowadzanie zmian w życiu jest trudne. Jednak możesz sobie ten proces ułatwić. Jeżeli wiesz na co zwracać szczególną uwagę w trakcie zmiany, to będzie Ci dużo łatwiej wytrwać w swoim postanowieniu.

W ostatnim artykule opisałem kilka błędów, które blokują nas przed zmianą. Polecam Ci ten artykuł, bo może Ci on pomóc w pracy nad Twoimi SUPER MOCAMI: Jak zmienić swoje życie? I dlaczego nie jest to aż takie trudne!

Aby ruszyć z miejsca musisz coś zrobić. Większość z nas czytając książki, albo artykuły związane z psychologią, coachingiem lub rozwojem osobisty najczęściej omija ćwiczenia. Dobrze to znam, bo sam tak robiłem.

Jednak zdałem sobie sprawę, że to nie ma sensu. Pomyśl tylko, czy czytając na temat techniki pływania mogłabyś się nauczyć pływać? Musisz wskoczyć do basenu i się zmoczyć, aby nauczyć się pływać. Tak samo nie da się nauczyć jeździć samochodem skupiając się wyłącznie na teorii.

Czy z pracą nad własną psychiką jest podobnie? Oczywiście, że tak. Samo czytanie i nasiąkanie wiedzą nic nie zmieni, jeżeli nie pokażesz samej sobie, że chcesz dokonać zmiany. Dlaczego właśnie tak się dzieje opisałem w artykule: Zanim zmienisz to KIM jesteś, musisz zmienić to CO robisz.

Dlatego na dziś koniec teorii. Przygotowałem dla Ciebie ćwiczenie praktyczne, które pomoże Ci w poznaniu własnych SUPER MOCY. Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, skup się właśnie na tym. Rozwijaj swoje SUPER MOCE, a odczujesz wyraźną różnicę.

Ćwiczenie do samodzielnego wykonania

Ćwiczenie nazywa się „Poznaj swoje SUPER MOCE”. Ćwiczenie jest całkowicie darmowe i może je wykonać każdy. Ćwiczenie najlepiej wydrukować i wypełnić ręcznie.

Aby pobrać ćwiczenie kliknij TU.

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.

Po więcej psychologicznych inspiracji zapraszam Cię na Facebooka: Psychologia, związki i rozwój osobisty.

Potrzebujesz wsparcia? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak odnieść sukces? Krok 1 – Przestań bać się własnych marzeń.

W Internecie zajedziesz całą masę artykułów na temat sukcesu. Problem w tym, że są nudne jak flaki z olejem i nie da się ich czytać. Właśnie dlatego opowiem Ci o tym, jak możesz odnieść sukces, który będzie miał dla Ciebie prawdziwe znaczenie. Może ten artykuł Cię...

Poznaj swoje SUPER MOCE – ćwiczenie do samodzielnego wykonania.

Ćwiczenie czyni mistrza, każdy sportowiec o tym wie. Dlatego jeżeli chcesz pracować nad swoim rozwojem, musisz również skupić się na praktycznych ćwiczeniach. Dziś przygotowałem dla Ciebie jedno z nich. Pomoże Ci w lepszym poznaniu siebie i Twoich mocnych stron. Czym...

Jak zmienić swoje życie? I dlaczego nie jest to aż takie trudne!

Dokonanie zmiany w życiu nie musi być takie trudne. Jest tylko jedno „ale”. Jeżeli naprawdę chcesz coś zmienić, musisz wiedzieć jak to zrobić. Bez planu i pomysłu bardzo szybko się zgubisz i wrócisz dokładnie do tego samego miejsca, z którego wystartowałaś. Dlatego...

Czy pieniądze dają szczęście? A może warto poszukać innej drogi?

Jak odnaleźć własny sposób na szczęście? Jak zmienić swoje życie na bardziej satysfakcjonujące? Jak być w końcu dumnym z tego kim się jest? Czy w dzisiejszym świecie szczęście możemy odnaleźć tylko w rzeczach materialnych? A może musimy powrócić do korzeni, aby odkryć...

Zbuduj swoją pewność siebie na solidnym fundamencie.

Czujesz, że nie jesteś tak pewny siebie jakbyś tego chciał? W wielu sytuacjach potrafisz postawić na swoim, jednak zdarzają się takie momenty, że tracisz siłę przebicia. Chciałbyś nad tym popracować. Chcesz wzmocnić swoją pewność siebie. Nie chodzi Ci tylko o chwilowy...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This