5 wyjątkowych opowieści, które w ubiegłym roku, zmieniły moje życie.

Są takie opowieści, których nie da się zapomnieć. Inspirują i skłaniają do myślenia. Kłują Cię w to najczulsze miejsce, tak mocno, że nie możesz się od nich oderwać. Czasami się przy nich złościsz. Czasami się z nich śmiejesz. Są to teksty, które potrafią rozbudzić w Tobie prawdziwe emocje. Dlatego tak chętnie do nich wracasz.

„Dam życie i umrę”

segritta.pl/dam-zycie-i-umre/

Jest to tekst, który będziesz czytała ze łzami w oczach, albo z zaczerwienioną ze złości twarzą. Wszystko zależy od tego w jaki sposób patrzysz na życie. Ten tekst porusza najtrudniejsze tematy. Związane z życiem i śmiercią. Jest o wolnej woli i o granicach, które sami sobie wyznaczamy.

Jest to tekst o zmianach, jakie mogą zajść w naszym życiu. Główna bohaterka, mierzy się z najtrudniejszą w swoim życiu decyzją. Ewa nie chciała zachodzić w ciążę. Mówiła, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Jednak jej decyzja ulega zmianie.

Dlaczego dokonała takiego wyboru? Dlaczego wbrew całemu światu, postawiła na swoim? Skąd miała na to siły? Skąd wiedziała, że jej się uda?

Jeżeli przeczytasz ten tekst, znajdziesz się na pewno w jednej z dwóch grup. W pierwszej znajdują się osoby, które podziwiają decyzję Ewy i uważają, że jest szalenie odważna. W drugiej, znajdują się osoby, które potępiają decyzję Ewy i uważają, że jest szalona.

Ten tekst, to dobry sprawdzian dla Twojego sumienia. To dobry sprawdzian dla Twoich wartości. To pryzmat, przez który spojrzysz na świat. Kiedy po raz pierwszy przeczytałem ten tekst, często wracałem do niego w myślach.

Nie powiem Ci nic więcej. Nie chcę odbierać Ci tej przyjemności, kiedy czytając ten tekst, zaczynasz przekładać go na własne życie. Wiem jedno, nie będziesz w stanie przejść obojętnie obok tej opowieści, jeżeli tylko zaczniesz już ją czytać. Zapamiętasz ją na długo, może nawet na zawsze.

Życie schowane w szufladzie.

jasonhunt.pl/zycie-schowane-w-szufladzie/

Każdy ma swoją szufladę. Swoje pudełko rozmaitości, w której trzyma własną przeszłość. Te rzeczy pokazują to kim byłeś, ale czy potrafią określić to, kim jesteś teraz? A może swoją przeszłość, zamykasz w szufladzie, do której już dawno wyrzuciłaś klucz?

Jest to tekst o wspomnieniach. O przeszłości, którą każdy z nas, traktuje na swój indywidualny sposób. Tylko, czy aby na pewno? W końcu każdy ma swoją szufladę. Ja, Ty, on i ona. Każdy ma coś do ukrycia. Jakiś mroczny sekret, który trzyma pod kluczem.

Po co tak naprawdę, gromadzimy te wszystkie rzeczy? W tym tekście, zmierzysz się właśnie z tym pytaniem. Poszukasz na nie własnej odpowiedzi. Jeżeli jesteś na to gotowa, przeczytaj ten tekst spokojnie. Nie zatrzymuj swoich myśli. Ten tekst właśnie taki jest. Taki być powinien.

Moja prywatna północ.

andrzejtucholski.pl/2016/moja-prywatna-polnoc/

Czy wiesz kim chcesz być w życiu? Czy wiesz co dokładnie chcesz osiągnąć? Nie są to proste pytania, szczególnie, kiedy na przestrzeni własnego życia, zobaczysz ile razy zmieniałaś swoją odpowiedz. Jest to opowieść o tym, jak każdy z Nas, poszukuje własnej drogi. Własnej tożsamości i miejsca na świecie.

Nie ma jednej prawdy. Nasza prawda się zmienia w zależności od tego, w jakim momencie swojego życia, znajdujemy się właśnie teraz. Jeżeli nie zaczniesz dostrzegać tych zmian, nie będziesz dostrzegała swojego rozwoju.

Każdy może błądzić. Każdy możesz szukać swojej północy, nawet wtedy, gdy na niebie nie ma jeszcze gwiazd. Czy ktoś może Ci pomóc, znaleźć ten właściwy kierunek?

W tym tekście znajdziesz podpowiedź. Znajdziesz tam nawet pocieszenie, że nie jesteś sam na drodze swoich poszukiwań. Wielu z nas, szuka swojej drogi. Wielu, szuka swojego przeznaczenia. Jednak kiedy zbyt mocno się nad tym skupiamy, coś w swoim życiu tracimy.

Przeczytaj ten tekst ku przestrodze. Zobacz, że czasem warto zwolnić. Złapać oddech i rozejrzeć się dookoła. Nie zawsze musisz wszystko wiedzieć, nie zawsze musisz być pierwsza na mecie. Jeżeli będziesz gotowa, otwórz swój kompas i zacznij szukać własnej drogi.

Czy stać cię na BRAK zmiany?

volantification.pl/2016/09/08/czy-stac-cie-na-brak-zmiany

Są w życiu takie sytuacje, w których stawiasz wszystko na jedną kartę i nie możesz przegrać. Na Twoich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność. Za siebie, za rodzinę i za swoje najbliższe otoczenie. Są takie momenty w życiu, w których nie stać Cię na to, żeby się wycofać.

W tym artykule dowiesz się, że ludzie zdecydowanie bardziej boją się przegrać, niż chcą wygrać. Jest to znana psychologiczna reguła, która tłumaczy w jaki sposób ludzie podejmują decyzję. Teoria perspektywy pokazuje, jak bardzo boimy się porażki.

Czy każda zmiana musi być straszna? Czy każde wyzwanie, musi być dla nas stresujące? Przeczytaj ten artykuł i obudź się w końcu. Nie stać Cię na brak zmiany. Po prostu w pewnym momencie musisz podjąć decyzję.

Ten artykuł może wbić Cię w fotel. Będziesz w szoku, kiedy zaczniesz go czytać. Autor nie zamierza się nad Tobą litować. Wali prosto z mostu. Pokazuje Ci prawdę, którą tak długo starałaś się ukryć przed samą sobą.

Jednak kiedy będziesz miała w sobie wystarczająco dużo siły, przeczytasz ten tekst i zrozumiesz jego przekaz. Zrozumiesz, że ograniczenia, w które starasz się uwierzyć, to zwykłe wymówki. Zrozumiesz, że można żyć inaczej. Dlatego polecam Ci szczerze ten wyjątkowy tekst.

Sekrety spełnionych Kobiet.

www.bomabycmrucznie.pl/kobiety-spelnione/

Ciekawe czy wiesz, kim są spełnione Kobiety? Ciekawe czy wiesz, że te Kobiety są szczęśliwe i potrafią cieszyć się z własnego życia? Kobiety spełnione, mają coś magicznego w sobie. Ten błysk w oku. Tę energię, która wypełnia pokój, kiedy się w nim tylko pojawią.

Jeżeli chcesz poznać sekret spełnionych Kobiet, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zobaczysz jak możesz stać się taką Kobietą. Przeczytasz, od czego powinnaś zacząć. To nie jest takie trudne, jeżeli weźmiesz sobie te kilka rad do serca.

Może nawet zauważysz, że w Twoim otoczeniu, jest więcej takich spełnionych Kobiet. Nauczysz się je rozpoznawać. Poznasz je po tym uśmiechu i pozytywnej energii. Chcę, żebyś to wiedziała, bo uważam, że każda kobieta zasługuje na szczęście.

Każda kobieta zasługuje na to, by być spełniona. Szczęście i radość, które pojawią się w Twoim życiu, możesz przekazać dalej. Na tym polega rozwój. Nie tylko osobisty, ale i społeczny. Jeżeli w naszym otoczeniu będzie więcej takich spełnionych Kobiet, to świat będzie piękniejszy.

Nie wierzysz mi? Sama się o tym przekonaj. Przeczytaj ten tekst i sprawdź, czy w swoim życiu, odkryłaś już ten sekret. Nigdy nie jest za późno na to, aby zawalczyć o własne szczęście.

Podsumowanie?

To naprawdę wyjątkowe teksty. Każdy z nich jest inny. Nie wiem, czy przeczytasz wszystkie od razu, czy zainspirujesz się tylko jednym z nich. Wszystko zależy od tego, czego właśnie teraz szukasz. Wiem, że każdy z tych tekstów, może skłonić Cię do przemyśleń.

Jeżeli chcesz, aby w Twoim życiu się coś zmieniło, przestań czekać na właściwy moment. Nie bój się emocji, które mogą się pojawić po lekturze tych tekstów. Wiem, że warto się z tym zmierzyć. Sam przerabiałem to w ubiegłym roku.

Chciałem się z Tobą podzielić tekstami, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. Sprawiły, że musiałem się nad nimi głębiej zastanowić. Dzięki tym tekstom, coś się zmieniło w moim życiu. Może pomogą również Tobie?

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Potrzebujesz więcej motywacji?

Koniecznie przeczytaj jeden z tych tekstów:

5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku.

Jak odnaleźć szczęście i zacząć cieszyć się życiem?

Potrzebujesz wsparcia? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dlaczego tak bardzo boimy się samotności?

Czy w dzisiejszym świecie samotność jest jeszcze dla kogoś problemem? Przecież nowoczesne technologie umożliwiają nam niemal natychmiastowy kontakt z każdą osobą na świecie. Czy nie jest tak, że mamy coraz większe poczucie więzi z innymi ludźmi? Dlaczego więc tak...

Kiedy ON mówi, że kocha, a tak naprawdę znaczy to coś innego.

Czy wszyscy mężczyźni kłamią? Czy używają ważnych słów tylko po to, aby osiągnąć swój cel? Czy świat jest pełen tchórzy, którzy nie potrafią powiedzieć Ci prosto w oczy, że wasz związek nie ma przyszłości? Porozmawiajmy o osobach, dla których miłość nie znaczy zbyt...

Jestem Ania i jestem Perfekcjonistką – Czy można tak żyć? Odc. 1

Cześć, mam na imię Ania i jestem perfekcjonistką. Powtarzam to zdanie w swojej głowie już od kilku dni. Jednak jeszcze ani razu nie odważyła się go wypowiedzieć nagłos. To wszystko stałoby się zbyt realne. Wiem, że dłużej moje życie nie może wyglądać w ten sposób....

3 umiejętności, które wzmocnią Twoją psychikę. Warto o nie zadbać jeszcze w tym miesiącu.

Każdy z nas miewa słabsze chwile. Wątpimy wtedy w siebie i cel naszych działań. Widzimy świat w czarno-białych barwach. Jednak niektórzy z nas dużo szybciej potrafią się z tego stanu otrząsnąć. Potrafią szybciej podnieść się po porażce, a kryzysy są dla nich momentami...

Nie pozwól, aby ONI odebrali Ci radość z życia! Jak się przed tym bronić?

Budzisz się chwile przed budzikiem. Wstajesz pełna energii. Czujesz w kościach, że to będzie dobry dzień. Patrzysz w lustro i się do siebie uśmiechasz. Rozpiera Cię pozytywna energia. Wchodzisz z werwą do biura i nagle BUM. Trafiasz na ścianę negatywnych emocji....

2 komentarze

 1. Agata

  Dwa linki mnie zainteresowały, więc pomykam czytać 🙂 Dzięki!

  Odpowiedz
 2. Jogosfera

  Musze poczytac, bo zInteygowales mnie…

  Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. Prosta recepta jak stać się lepszym człowiekiem. - […] 5 wyjątkowych opowieści, które w ubiegłym roku, zmieniły moje życie. […]
 2. Jak zmienić swoje życie? – skuteczny poradnik. - […] 5 wyjątkowych opowieści, które w ubiegłym roku, zmieniły moje życie. […]

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This