5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku.

Każdy związek ma swoje lepsze i gorsze momenty. Jednak budowanie świadomego związku, to coś więcej niż zdanie się na przypadek. Jeżeli chcesz, aby w Twoim związku pojawiło się więcej szczęścia, musisz o to zadbać. Sprawdź 5 sprawdzonych sposobów, na budowanie szczęścia w związku.

Dbajcie o bliskość fizyczną.

Bliskość fizyczna to podstawa dobrego związku. Jednak wielu z nas, nie do końca rozumie, co oznacza taka fizyczna bliskość. Zwracamy uwagę tylko na to co oczywiste, ale zapominamy o drobnostkach. A to właśnie takie drobnostki, budują naszą intymność i szczęście w związku.

Jeżeli przyglądasz się uważnie innym parom, to na pewno zauważasz, że szczęśliwe pary często trzymają się za ręce. Niby to nie wiele, ale jednak ma to ogromne znaczenie symboliczne i psychologiczne. Kiedy trzymamy się za ręce, zawsze idziemy w równym tempie. Idziemy ramię w ramię, ze swoim partnerem.

Nie ma nic bardziej destrukcyjnego dla związku, jak ciągła walka o dominację. Przepychanki słowne, zamieniają się w nawyk robienia sobie na złość. Taka walka o dominację, może zacząć się niewinnie. Jednak nie można pozwolić, aby była naszą codziennością.

Kiedy trzymacie się za ręce, symbolicznie pokazujecie, że jesteście na równi. Nikt nie chce być z przodu Waszego związku. Nikt nie ponosi za niego większej odpowiedzialności. Wasze siły rozkładają się po równo.

Kolejny symbol, to pomocna dłoń, którą podajemy partnerowi, kiedy ma on słabszy dzień. Kiedy często trzymacie się za ręce, podświadomie wysyłacie do siebie sygnał, że możecie na sobie polegać. Możecie liczyć na taką pomocną dłoń w każdej sytuacji. To bardzo ważne w budowaniu szczęśliwego związku.

Bliskość fizyczna, to także częste przytulanie. To szukanie kontaktu z partnerem na każdy możliwy sposób. Przytulenie na powitanie, na pożegnanie. Częste przytulanie w trakcie wolnego dnia, kiedy jesteście blisko siebie.

Pary, które potrafią okazywać sobie wzajemną czułość w dotyku, są dużo bardziej szczęśliwe. Podobnie jak z trzymaniem się za ręce, przytulanie powoduje, że przywiązujemy się do partnera i podświadomie wiemy, że możemy na niego liczyć.

Pamiętajcie o najważniejszych słowach.

Dla wielu par, jedynym ważnym słowem, jest „kocham cię”. Jednak istnieje jeszcze cała masa słów, o których również warto pamiętać. Takie słowa zbliżają Was do siebie. Każda para, tworzy swój własny, intymny język, w którym słowa związane są z różnymi wspomnieniami.

Zastanów się, w jaki sposób witasz się każdego ranka ze swoim partnerem. A może, bardzo rzadko masz okazję, życzyć mu „miłego dnia”. Pomyśl jak to zmienić i zadbaj, aby w Waszym poranku, było wiele słów, które dodadzą Wam energii, na cały nadchodzący dzień.

Bardzo dużo na ten temat, znajdziesz w artykule 3 sygnały po których poznasz, że Twój związek nie przetrwa. To właśnie zwracanie uwagi na takie drobne rzeczy, pokazuje, jak bardzo jesteście ze sobą zgrani.

Podobnie przed zaśnięciem, warto swojemu partnerowi powiedzieć „dobranoc”. Ja nie wyobrażam sobie, abym potrafił zasnąć, jeżeli nie porozmawiam ze swoją Żoną i nie szepnę jej do ucha, magicznego słowa „dobranoc”.

To bardzo ważne, aby zaczynać i kończyć dzień, myśląc o swoim partnerze. Budujecie w ten sposób bliskość i okazujecie sobie duże zainteresowanie. Nie szukaj wymówek, że nie masz na to czasu. Jeżeli nie dbasz o najważniejsze słowa w Twoim związku, to tylko dlatego, że nie chcesz. Nie ma tu usprawiedliwień.

Nauczcie się kontrolować swoje emocje.

Każdy z nas, jest mniej lub bardziej świadomy, że umiejętność kontrolowania własnych emocji, jest bardzo ważna dla naszego rozwoju. Jednak pokażę Ci to na twardych danych, z którymi nie warto dyskutować.

W 2016 roku, na Uniwersytecie Kalifornijskim, Claudia Haase udowodniła, że brak umiejętności kontrolowania własnych emocji, wpływa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne. Co więcej, taki brak zdolności do panowania nad własnymi emocjami, związany był również z pogorszeniem się relacji w związku.

Osoby, które nie potrafią zapanować nad własną złością, mają dużo większe problemy z ciśnieniem. A to już poważna dolegliwość, która coraz częściej odpowiada za przewlekłe choroby współczesnego świata. Jak nie trudno się domyślić, dotyczy to znacznie częściej mężczyzn.

Nie powinniśmy zostawiać partnera samego z tym problemem. Umiejętności kontrolowania emocji, powinniśmy uczyć się wspólnie. Kiedy atmosfera po kłótni opadnie, a emocje przestaną brać górę, spróbujmy porozmawiać o tym, co właśnie się stało.

Związek, w którym pracujemy nad własnymi emocjami, to dużo szczęśliwszy związek. Takie wspólne zmaganie z naszymi słabościami, potrafi bardzo zbliżyć nas do siebie. Dodatkową motywacją niech będzie tu zdrowie fizyczne, bez którego trudno sobie wyobrazić w pełni szczęśliwy związek.

Cieszcie się z czasu, który macie tylko dla siebie.

To, że nie potrafimy wypoczywać, nikogo już nie dziwi. Zabieramy pracę do domu. A problemy z pracy, zabieramy ze sobą na wakacje. Nie potrafimy planować urlopu, a kiedy już mamy urlop, zastanawiamy się, co mamy ze sobą zrobić.

Niebezpieczne jest jednak to, że wiele par, nie cieszy się z czasu, który mają dla siebie. Jest to spowodowane kilkoma rzeczami. Po pierwsze, bierzemy sobie zbyt dużo na głowę. Kiedy w pracy mamy nawał obowiązków i nie potrafimy ich zakończyć, ciągle o nich myślimy. Kiedy nie dokończymy jakiegoś zadania, przypomina ono otwarty proces w naszej głowie.

W takiej sytuacji, zamiast cieszyć się ze wspólnego czasu, jesteśmy mentalnie w zupełnie innym miejscu. Dodatkowo, nie potrafimy się wyciszyć. Nie mówię tu nawet o praktykowaniu medytacji, czy jogi. Po prostu, nasza umiejętność przebywania w tu i teraz, jest coraz słabsza.

Nasz partner to czuje. A często również i on, mentalnie przebywa w innym miejscu. Nie musisz się więc dziwić, że dwie bliskie osoby, spędzając ze sobą czas, nawet tego nie zauważają. Każda z nich, jest w zupełnie innym miejscu. Przywiązana do zupełnie innych problemów.

Przyszedł czas, aby to zmienić. Zajrzyj do artykułu Co zrobić, gdy gaśnie namiętność w Twoim związku? A znajdziesz tam kilka konkretnych przykładów, jak zadbać o uważność w związku.

Zaplanujcie wspólne wieczory.

Nie rozumiem par, które za wszelką cenę nie starają się zadbać o to, aby mieć dla siebie jak najwięcej czasu wieczorami. Dla niektórych par, jeden wspólny wieczór na tydzień, to już maksimum. Czy potraficie sobie to wyobrazić? Jeden wspólny wieczór! A może właśnie należysz do tej grupy?

Tak jak już wspomniałem wcześniej, do budowania szczęścia w związku, potrzebny jest czas. Jednak nie chodzi o spędzanie czasu obok siebie, a ze sobą. To duża różnica, szczególnie jeżeli dostrzegasz problem uważności i przebywania w mentalnie innym świecie.

Chodzi o to, że wspólne wieczory, mogą być dla Ciebie świętością, której nie sprzedasz za żadną cenę. Nawał pracy, obowiązki i stres. Wszyscy to znamy. Nikt nie potrafi uciec przed tym raz na zawsze. Jednak, czy aby na pewno, trzeba się na tym skupiać 24 godziny na dobę?

To właśnie Wasz wspólny wieczór, może być oazą spokoju, w której zbieracie siły na kolejny dzień. Do tego nie trzeba wiele. Nie muszą to być codzienne romantyczne kolacje. Może to być rozmowa, w której każe z Was, będzie się starało skupić na tu i teraz. Zadbajcie o swoją przestrzeń, zaplanujcie wieczór, który będzie tylko dla Was. Żadnych telefonów, maili i problemów z zewnątrz.

Ten wieczór nie musi być długi. Może to być nawet godzina przed snem. Ważne, aby taki wieczór, kończył się wspólnym zasypianiem. Nie ma nic gorszego, niż partner znikający w nocy. Wspólne zasypianie, ma dla budowy szczęśliwego związku ogromne znaczenie.

Tak jak pisałem wcześniej, zadbaj o to, aby powiedzieć „dobranoc” swojemu partnerowi w każdą noc. Nie tylko w momencie, kiedy spędzicie ze sobą namiętne i upojne chwile. Każda noc jest dla Was wyjątkowa. Każda noc, w której wspólnie zasypiacie.

Jeżeli chcesz, aby Twój związek był szczęśliwy, zacznij o tym intensywnie myśleć i rozmawiać z partnerem. Szczęście w związku nigdy nie jest przypadkowe. Na szczęście w związku się pracuje. Jednak jest to przyjemna praca, którą wykonujecie wspólnie.

Dbajcie o bliskość fizyczną. Pamiętajcie o ważnych słowach. Szczęście w związku buduje się stopniowo. Uczcie się kontrolować własne emocje. Będzie to korzystne zarówno dla Waszego związku, jak i dla Waszego zdrowia.

Cieszcie się z czasu który dla siebie macie. Nie ma nic lepszego niż wspólne chwile, które budują Wasze szczęście. Bądźcie skupieni na swoim partnerze i nauczcie swoje otoczenie, że w takich chwilach, nie można Wam przeszkadzać. Dbajcie o wspólne wieczory i wspólnie zasypiajcie.

To 5 sprawdzonych metod, które na pewno pomogą Wam zbudować większe szczęście w związku. Potraktujcie to jako podpowiedź i zastanówcie się, który ze sposobów, możecie wprowadzić do swojego życia już od dziś. Szczęście w związku jest ważne i nie ma sensu czekać z jego budowaniem. Zacznijcie działać i dzielcie się z przyjaciółmi swoimi sukcesami. Może zainspirujecie innych do budowania szczęścia?

Pozdrawiam,

Patryk Wójcik – psycholog.


Dbasz o szczęście w swoim związku? 

Przeczytaj to koniecznie:

Jak odnaleźć szczęście i zacząć cieszyć się życiem?

Co zrobić, gdy gaśnie namiętność w Twoim związku?

3 sygnały po których poznasz, że Twój związek nie przetrwa.

Potrzebujesz wsparcia? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dlaczego tak bardzo boimy się samotności?

Czy w dzisiejszym świecie samotność jest jeszcze dla kogoś problemem? Przecież nowoczesne technologie umożliwiają nam niemal natychmiastowy kontakt z każdą osobą na świecie. Czy nie jest tak, że mamy coraz większe poczucie więzi z innymi ludźmi? Dlaczego więc tak...

Kiedy ON mówi, że kocha, a tak naprawdę znaczy to coś innego.

Czy wszyscy mężczyźni kłamią? Czy używają ważnych słów tylko po to, aby osiągnąć swój cel? Czy świat jest pełen tchórzy, którzy nie potrafią powiedzieć Ci prosto w oczy, że wasz związek nie ma przyszłości? Porozmawiajmy o osobach, dla których miłość nie znaczy zbyt...

Jestem Ania i jestem Perfekcjonistką – Czy można tak żyć? Odc. 1

Cześć, mam na imię Ania i jestem perfekcjonistką. Powtarzam to zdanie w swojej głowie już od kilku dni. Jednak jeszcze ani razu nie odważyła się go wypowiedzieć nagłos. To wszystko stałoby się zbyt realne. Wiem, że dłużej moje życie nie może wyglądać w ten sposób....

3 umiejętności, które wzmocnią Twoją psychikę. Warto o nie zadbać jeszcze w tym miesiącu.

Każdy z nas miewa słabsze chwile. Wątpimy wtedy w siebie i cel naszych działań. Widzimy świat w czarno-białych barwach. Jednak niektórzy z nas dużo szybciej potrafią się z tego stanu otrząsnąć. Potrafią szybciej podnieść się po porażce, a kryzysy są dla nich momentami...

Nie pozwól, aby ONI odebrali Ci radość z życia! Jak się przed tym bronić?

Budzisz się chwile przed budzikiem. Wstajesz pełna energii. Czujesz w kościach, że to będzie dobry dzień. Patrzysz w lustro i się do siebie uśmiechasz. Rozpiera Cię pozytywna energia. Wchodzisz z werwą do biura i nagle BUM. Trafiasz na ścianę negatywnych emocji....

51 komentarzy

 1. Ewelina | makehappylife.pl

  Małe gest zdecydowanie działają najbardziej. Poranna kawa podana do łóżka, trzymanie się za ręce, obiad podany po ciężkiej pracy. Niby to proste, ale ilu z nas tego nie robi? Dbajmy o siebie nawzajem 🙂

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   No właśnie, ilu z nas o tym zapomina. Niektórzy nawet uważają, że może i kiedyś to było ważne, ale teraz to już nie mamy na to czasu. I tak oddalamy się od siebie.

   Odpowiedz
 2. malaczi

  Zapisałam się na listę bo ten artykuł ogromnie uderzył w moją podświadomość. Długość borykamy się z partnerem nad tym jak przywrócić to co już minęło, jednak żadne z nas nie podjęło większych starań w związku z obecną sytuacją. Teraz wiem, że należy się starać i dbać o właśnie te drobnostke życia codziennego! Dziękuję, że mogłam przeczytać ten artykuł! Będę stałym gościem!

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   Bardzo się cieszę, że zainspirowały Cię właśnie te drobnostki. Od nich wszystko się zaczyna. Bo to właśnie te małe i niepozorne gesty, gubimy gdzieś po drodze w naszym zabieganym życiu. Kiedy zaczniemy o nich myśleć, może nam się udać przywrócić to co minęło.

   Odpowiedz
 3. Obywatel RP | Linkowskaz.pl

  Najlepszym widokiem jest jak idzie starsze małżeństwo już o laseczkach i trzyma się za ręce. I tego życzę wszystkim 😉
  Pozdrowienia, dzięki za wpis

  Odpowiedz
 4. Asia

  Ja niestetety często zasypiam przy mężu a nie z mężem. Wieczorami jestem wykończona, więc kiedy ja już położę dzieci a on nastawi zmywarkę itd lub na odwrót, siadamy na kanapie przytuleni i… najczęściej bardzo szybko zasypiam. Wynagradzamy to sobie spontanicznymi wolnymi dniami tylko we dwoje. Od dwóch lat wysyłamy też dzieci do dziadków na wakacje i mamy wtedy miesiąc dla siebie. Mimo, że oboje pracujemy, to jednak bardziej korzystamy z czasu, który nam zostaje.
  No i nie wyobrażam sobie nie mówić mężowi miłych słów. Nawet rano w czasie chaotycznych przygotowań znajdzie się coś do powiedzenia. Pewnie nam daleko do idealnej pary i związku, ale staramy się nie zapominać o drobnostkach i cieszyć się z bycia razem

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   Bardzo dobrze, że macie takie dni tylko dla siebie. Pewnie dużo mogłabyś powiedzieć o tym, jak takie dni wpływają na Wasz związek. To chyba trochę, takie ładowanie akumulatorów? Nabieranie nowych sił, przed kolejnym wyzwaniem.

   Odpowiedz
 5. Michał

  Bardzo, ale to bardzo dobry tekst.
  Zgadzam się, że właśnie te codzienne drobiazgi są najważniejsze.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Beata | onemomentblog

  Świetnie napisane. Mi samej aż uśmiech ciśnie się na twarz gdy widzę duuuużo starszą parę nadal trzymającą się za ręce i nie rozumiem czemu ludzie z tego rezygnują. U mnie i partnera takie trzymanie się za rękę powoduje dumę z posiadania siebie nawzajem 🙂 A brak czasu w dzisiejszym świecie to chyba największy problem codziennych relacji nie tylko z partnerem ale również z dziećmi czy bliskimi.. Szkoda że nie wszyscy i nie do końca zauważają ile mają w swoim życiu. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   Oj tak, zawsze zwracamy z Żoną uwagę na takie starsze pary, które nadal emanują wielką miłością. To niesamowity widok. Taki motywujący, że mimo upływu lat, nadal można się tak mocno kochać.

   Odpowiedz
 7. Maciej Wojtas

  Spodziewałem się coachingowych trików – a dostałem artykuł pełen niezwykle życiowych i co najważniejsze prawdziwych przemyśleń. Bardzo dobry tekst, który pokazuje, jak wiele dobra kryje się w niepozornych, mało efektownych gestach.

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   Muszę przyznać, że świetny komentarz:) Na mojej twarzy, pojawił się właśnie szeroki uśmiech. Dzięki.

   Odpowiedz
 8. Kasia

  Najgorsze, jeśli partnerzy przestają ze sobą rozmawiać i zamiast współpracować w życiu ciągną każdy w inną stronę. Także rady, bardzo trafione.

  Odpowiedz
 9. Aga

  Cudowny wpis, który daje bardzo wiele do myślenia. Cieszę się, że Pana znalazłam, myślę, że znajdę tu wiele wartościowych treści dla siebie. Cholera, muszę teraz bardzo mocno przemyśleć to co tu przeczytałam.

  Odpowiedz
  • Patryk Wójcik

   A ja się cieszę z czytelniczki, która czerpie inspiracje z moich wpisów. Nie ma większej radości dla autora, niż świadomość, że jego słowa skłaniają do refleksji. Dzięki.

   Odpowiedz
 10. Agnieszka S.

  Cudownie napisane!!!! Ach, aż serce mi przyśpieszyło 😉 Dziekuję za przypomnienie mi, tego, co już zapomniałam
  Serdeczności!!!

  Odpowiedz
 11. Ela (eCalma.pl)

  Drobiazgi są bardzo istotne, ale też ważna jest umiejętność czerpania z tego radości. Czasami robi się wiele rzeczy mechaniczne. Warto się zatrzymać i docenić to, że razem możemy zjeść śniadanie, przytulić się etc.

  Zawsze jak jestem na czyimś ślubie i skladam życzenia parze młodej i dodaję krótkie. „Dbajcie o siebie”. 🙂 Wiem jakie to ważne w związku.

  Odpowiedz
 12. Iwona

  Dobrze napisane. Szkoda, że na co dzień tak ciężko pamiętać o pewnych podstawowych zasadach, które budują trwały związek.

  Odpowiedz
 13. Bezbłędna Kosmetyka

  Czas spędzony razem jest niezwykle ważny i warto o tym pamiętać. 🙂 Świetnie napisane. 🙂

  Odpowiedz
 14. TakaJa~CzarnaKretka

  Niby tak oczywiste rzeczy, a jednak dla wielu osób niekoniecznie. W czasach zabiegania, pędu za pieniądzem takie drobne gesty mogą uratować i wzmocnić więzi niejednego związku.

  Odpowiedz
 15. Kamil

  Przytulanie i kontrolowanie emocji (nie zawsze mi wychodzi, ale trzeba próbować) zdecydowane działa;)

  Odpowiedz
 16. Ewa

  Oczywiście, to bardzo ważne rzeczy. Ale jak nie ma „tego czegoś”, to nawet najlepsze porady na niewiele się zdadzą. Zwłaszcza w trybie „musicie”, „powinniście” – to tylko wywiera presję.
  Oczywiście nie mówię o przypadkach długoletnich związków, które nadal opierają się na pewnych wartościach, ale trzeba im trochę pomóc się „odświeżyć”. Mówię tu o związkach nowych, młodych, których niestety jest coraz więcej w takiej formie: „no, niby jest spoko, jakoś damy radę”. Jest na świecie coś więcej niż tylko „jakoś jest” i to znajduje się bez jakichkolwiek porad 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 17. MatkaHrabiny

  Przyjemny artykuł na codzień zapominamy o wielu drobiazgach, choćby o dobranoc.

  Odpowiedz
 18. Ewa

  Ciekawy tekst 🙂 W nawale obowiązków łatwo o tym zapomnieć.

  Odpowiedz
 19. Patrycja

  Bardzo dobry artykuł. Zgadzam się z każdym punktem 🙂

  Odpowiedz
 20. Domi

  Muszę ze 3 razu jeszcze przeczytac☺️☺️

  Odpowiedz
 21. Kamil S.

  Cześć, cieszę się, że trafiłem do Ciebie na bloga poprzez grupę na facebook’u. Piszesz wspaniałe rzeczy, koniecznym jest RZECZYWIŚCIE to wszystko robić, aby związek był spełniony i udany. Pozwalał rosnąć jednej i drugiej stronie. Od siebie chciałbym dodać, jako, że piszę o mieście, iż dobrze jest mieć takie „swoje” miejsca w mieście. Miejsca, z którymi mamy wspólne wspomnienia, oraz kiedy się do nich udamy, odpalą się nam te pozytywne stany emocjonalne 🙂 Pozdrawiam, Kamil.

  Odpowiedz
 22. Alicja K

  Po 26 latach małżeństwa potwierdzam!

  Odpowiedz
 23. Miśka

  Zdecydowanie małe gesty są najlepszym co umacnia związek. Tak samo wspólne spędzanie czasu. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na takie małe detale a to właśnie one są tym co daje nam szczęście w związku 🙂

  Odpowiedz
 24. OchMilano

  Świetny tekst! Kontrolowanie emocji jest jedna z trudniejszych rzeczy, najważniejsze to nie obrażać sie na siebie po kłótni tylko faktycznie przegadać i nie unosić sie honorem. Gdy w swoim towarzystwie czujecie sie dobrze i lubicie spędzać razem czas to jest to na pewno wielki skarb: mieć osobę blisko siebie która akceptuje nas w 100%. W moim związku okazujemy sobie bardzo wiele uczuć i musze przyznać ze jestem naprawdę bardzo szczesliwa.

  Odpowiedz
 25. Goga

  Bardzo mądry i wartościowy tekst. Zgodzę się z tym, że w dzisiejszych czasach nie potrafimy odpoczywać i że jest tak jak piszesz, że ludziom często wystarczy jeden, wspólny wieczór w tygodniu, co jest dla mnie przeraźliwie małą ilością czasu.
  Dużo ciekawych wskazówek 🙂

  Odpowiedz
 26. thesmellofbeauty

  Bardzo interesujący i inspirujący artykuł. To niezwykle ważne, aby obie osoby starały się każdego dnia i okazywały miłość nawet najmniejszymi gestami. I ważne jest także, aby w chwili, gdy pojawi się problem czy gorszy dzień być razem i nie pozostawiać drugiej osoby samej sobie. Żyjemy w czasach, gdzie prawdziwy, szczery związek jest czymś niezwykle rzadko spotykanym. Wciąż brakuje czasu na wszystko i mam wrażenie, że ludzie popadli trochę w ten wirtualny świat. Zamiast wybrać się z mężem/żoną na spacer, wiele osób woli przesiadywać na Facebooku lub Instagramie. Oczywiście ludzie biorą ślub, mają dzieci, ale bardzo często robią to niestety z wygody, przyzwyczajenia lub dlatego, że to już ten wiek. I myślę, że warto szukać takiej osoby, z którą rzeczywiście będziemy chcieli spędzić resztę życia, dla której będziemy chcieli się starać i będziemy z nią szczęśliwi. Na ulicy często spotyka się pary, które mają ponure miny i mam wrażenie są zirytowani już samą obecnością drugiej osoby. Pamiętajmy, że w związku najważniejsza jest szczerość, szacunek, wzajemne zaufanie i radość z bycia razem. Oby na ulicach było jak najwięcej par zakochanych staruszków trzymających się za ręce i dających przykład młodym ludziom i pokazującym, że warto być ze sobą, nawet mimo najgorszych momentów w życiu i że warto walczyć o drugą osobę. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
 27. Julia

  Super wpis, dziękuję za uporządkowanie i zebranie tych wskazówek w jednym miejscu.

  Odpowiedz
 28. Ewelina

  To wszystko jest na początku związku. Ciężko zobaczyć takie drobne gesty po 15 czy 20 latach. Miłość okazuje się wtedy trochę inaczej. Inne są priorytety. Wtedy podajemy sobie rękę, gdy nie możemy wstać… a prawdziwa miłość pięknie jest widoczna u osób starszych. Jak jedno drugiemu pomaga się ubrać, trzymają się pod rękę na śliskim chodniku, podaje jego numer telefonu albo zapisuje do lekarza.

  Odpowiedz
 29. Karolina Kary B.

  Mądre i ważne słowa. Mnie jest najbardziej pod górkę z kontrolowaniem emocji – charakter mam dość wybuchowy, a mąż nie pozostaje w tyle 🙂 Niemniej, staramy się, żeby drugiej osobie było miło 😉

  Odpowiedz
 30. Bardziejmilo

  Mądry post, z tym, że jeśli dwie strony nie chcą to i nawet 1000 punktó tu nie pomoże 😉

  Odpowiedz
 31. Kobietkidosetki

  Związek jest jak roślina… Jeżeli jej nie pielęgnujemy usycha… Stąd też tak ważne są codziennie starania, które wkładamy w pielęgnacje naszej relacji…

  Odpowiedz
 32. Asia | Homoturisticus

  Naprawdę rewelacyjny wpis! Szkoda, że tak często zapominamy o tym, że te najprostsze gesty są tak naprawdę najważniejsze. I że o relację z drugą osobą trzeba dbać zawsze, niezależnie od sytuacji.

  Odpowiedz
 33. Ela

  Codzienność i zmęczenie fizyczne potrafią zniszczyć tak wiele. Zwłaszcza, gdy fizyczna strona związku zostaje zaburzona (zniwelowana do zera) na długie miesiące skutkiem choroby. Nam już kawa i „dobranoc” nie pomaga.

  Odpowiedz
 34. M.

  Dokładnie. Takie drobne rzeczy, a tak ważne… Szkoda, że czasami ludzie o nich zapominają.

  Odpowiedz
 35. Barbara

  Bardzo przyjemnie czyta sie ten artykuł. Fajnie jest o takich rzeczach pamiętać.

  Odpowiedz
 36. Samanta

  Święte słowa 🙂 Tak jak piszesz często ludzie zapominają o drobnostkach a są one bardzo ważne w związku 🙂

  Odpowiedz
 37. Michał - czytajkomiksy.pl

  Małe gesty są najważniejsze. Trzymanie się za ręce czy też przytulanie. Trzeba to pielęgnować. Bardzo dobry artykuł.

  Odpowiedz
 38. Iza - Kobieca Strona Mamy

  Niby proste, a w rzeczywistości często o tym zapominamy i nie dbamy o takie szczegóły. A to właśnie one, a nie wielkie miłosne uniesienia, budują szczęście w związku. Dobrze jest czasem przypomnieć sobie o tym, co najważniejsze. Dziękuję za ten wpis! pozdrawiam!

  Odpowiedz
 39. Magda Hurko

  Zgadzam się z każdym słowem. 🙂 Mogę się nawet pochwalić tym, że w moim związku doskonale pracuje 4 z tych 5 nawyków. Moją pietą achillesową jest zapanowanie nad swoimi nerwami, ale każdego dnia staram się tego nauczyć przez medytację i wyłapywanie momentów, gdy moje ciśnienie skacze, a później spokojne przyjrzenie się im. Grunt to uczenie się na swoich błędach. 😉

  Odpowiedz
 40. Agata

  Świetny artykuł! W natłoku codziennych obowiązkow często zapominamy, że to właśnie takie drobne gesty jak trzymanie się za ręce, czy powiedzenie „dobranoc” budują związek. Warto przypominać o tym jak najczęściej.

  Odpowiedz
 41. Rozwój i cele

  Świetny artykuł :). Wszystkie aspekty, o których piszesz są nie do przecenienia. Dodałabym jeszcze umiejętność pójścia na kompromis i zapomnienia o swoim ego, a także akceptację, nie tylko wad, ale i faktu, że z biegiem czasu zarówno my, jak i partner się zmieniamy. Nie tylko fizycznie, ale i światopoglądowo. Umiejętność docenienia tego wymaga sporej dojrzałości, ale wystarczy wyobrazić sobie, że partner to studnia, głęboka, bez dna, z raz krystalicznie czystą wodą, innym razem wzburzoną, a innym mieniącą się kolorami jak szkiełka w kalejdoskopie :).

  Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. 5 wyjątkowych opowieści, które w ubiegłym roku, zmieniły moje życie. - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 2. Prosta recepta jak stać się lepszym człowiekiem. - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 3. Znowu dałaś się oszukać? – poznaj techniki manipulacji, przed którymi musisz nauczyć się bronić.   - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 4. Dlaczego wstydzisz się swoich rytuałów? - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 5. Naucz się mówić NIE. - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 6. 3 artykuły, które mogą zmienić Twoje życie. - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 7. Czy jesteś dla mnie wystarczająco dobry? - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 8. Jak przestać się zamartwiać i zacząć żyć w harmonii ze sobą? - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 9. Twój związek tego potrzebuję – naprawdę. - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 10. Jaki bagaż zabrałaś ze sobą, ze swojego poprzedniego związku? - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 11. Są takie miejsca, do których chętnie wracasz.   - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 12. Czy można zakochać się przez przypadek? - […] 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście w związku. […]
 13. Dlaczego podobają Ci się inteligentni mężczyźni? - […] wie, jak dbać o swój związek. Dla osób inteligentnych, sposoby, które opisałem w artykule 5 sprawdzonych sposobów, na szczęście…

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This